Vlaky Škody Transportation už mají ukrajinskou homologaci

Plzeň - Nové elektrické dvoupodlažní jednotky Škody Transportation prošly testy ukrajinských úřadů a dostaly homologaci pro zkušební provoz s cestujícími. Firma to sdělila ve středu.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

"Splnili jsme s jednotkami veškeré předepsané zkoušky, kdy obě soupravy najezdily na ukrajinských tratích přes deset tisíc kilometrů. Jsme rádi, že mohou vyjet do ostrého provozu ještě před fotbalovým EURO 2012," sdělil generální ředitel Škoda Transportation Josef Bernard.
 
Nové dvoupodlažní jednotky se mají stát vlajkovými loděmi ukrajinských drah. Kromě připojení k internetu nabízejí také prostorné moderní interiéry, klimatizaci, komunikační zařízení, ale i bistro. Navíc jsou v každém voze čtyři obrazovky, kde mohou cestující sledovat třeba utkání evropského fotbalového šampionátu.
 
"Kontrakt s ukrajinskou vládou byl uzavřen teprve minulý rok v lednu. První soupravu si Ukrajinci převzali letos 13. března a již o dva měsíce později vyjely vlaky na trať s cestujícími v rámci běžného jízdního řádu," doplnil Bernard.

Loading...
Témata: železnice | Vlaky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama