Jízdní řády ČD se od neděle mění! Začne jezdit nový expres Praha - Brno

Praha - V neděli začne platit změna vlakového jízdního řádu Českých drah (ČD). Ty také plánují zavést speciální expresy mezi Prahou a Brnem v souvislosti s opravou dálnice D1, sdělil v pondělí agentuře Mediafax mluvčí ČD Petr Pošta.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Změny jízdního řádu se dotknou železniční dopravy ve všech krajích. "V regionální dopravě dojde ve většině případů jen k dílčím změnám, které reagují na aktuální situaci v dopravě a potřeby cestujících. Tyto změny vycházejí z požadavku objednatelů dopravy. K podstatnějším změnám dochází na základě požadavků krajských úřadů Královéhradeckého a Olomouckého kraje," přiblížil Pošta.

U dálkových spojů se také změní řád vlaků SC Pendolino. Na trase Praha-Ostrava tak přibudou nové spoje v pátek a v neděli. Jiné linky však naopak jezdit přestanou. "U některých dochází k omezením, a to především v červenci a srpnu, kdy je z důvodu dovolených a prázdnin každoročně o něco nižší zájem o tyto velmi rychlé manažerské spoje," dodal Pošta.

ČD také zavedou dva páry vlaků D1 Express na trati Praha - Brno, které budou jezdit v pracovní dny během dopravní špičky od zahájení stavební činnosti na dálnici D1, které způsobí omezení provozu. Vlaky budou odjíždět z Brna v 6.15 a 7.15 a v opačném směru z Prahy odjedou v 17.03 a v 18.03. Spoje nebudou nikde zastavovat.

Témata: Vlaky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama