RegioJet zvyšuje od soboty počet železničních spojů

Praha - Čtyři nové soupravy RegioJet denně spojí od září hlavní město s Ostravskem. Počet denních spojů v obou směrech tak stoupne na 18, sdělil v úterý ředitel komunikace skupiny Student Agency Aleš Ondrůj.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Dva ze čtyř nových spojů pojedou brzy ráno. Ve směru z Prahy vyrazí ve všední dny v 5.33 a na Ostravsko přijede před devátou hodinou, v opačném směru bude vyrážet denně kromě neděle z Havířova ve 4.27 a do hlavního města dorazí v 8.31.

Další nový spoj pojede ve všední dny z Havířova v 10.27 s příjezdem do Prahy ve 14.31 a bude se vracet denně kromě soboty ve 14.33 s tím, že do cíle dorazí před osmnáctou hodinou.

Brzké ranní spoje cílí RegioJet na cestující, kteří míří například na jednání, odpoledním expresem z Prahy chce převážet lidi ze služební cesty. Nové vlaky pomohou snížit interval v ranní špičce ve směru do Prahy a v odpoledním provozu v opačném směru na hodinu.

Společnost také uvedla, že za jedenáct měsíců provozu využilo žlutých vlaků téměř 800 000 lidí. V týdnu od 19. 8. vlaky IC RegioJet přepravily pro společnost dosud rekordních 24 918 zákazníků.

Denně vozí v průměru 3500 lidí a tento počet by s novými spoji měl stoupnout o tisícovku.

Témata: regiojet
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama