Železniční trať mezi Brnem a Prahou stojí, cestující nestíhají další spoje

Adamov - Železniční přepravu mezi Brnem a Prahou zastavilo v pondělí ráno vykolejení vagonu nákladního vlaku. Podle dosavadního vyšetřování vlak vykolejil už před Adamovem na Blanensku, škoda zatím dosáhla 10 milionů korun, sdělil v agentuře Mediafax mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Vlak zastavil v Brně-Maloměřicích okolo půl šesté. Inspekce se nejprve domnívala, že vykolejil na trase z Adamova do Brna. Postupně zjistila, že se tak stalo ještě před Adamovem. "Jedna cisterna se dostala mimo koleje už před Adamovem, kde poškodila čtyři výhybky. Poté se souprava dostala zpět na dráhu. Následně znovu vykolejila a poškodila část tratě," uvedl Drápal s tím, že poškozené jsou výhybky, pražce a upevňovadla.

Podle mluvčího vykolejení nejspíš zavinila technická závada na voze. Nikdo se nezranil.

"Škodu zatím odhadujeme na 10 milionů korun, ale může se navýšit v případě, že si trať vyžádá rozsáhlejší opravu. Škodu na vlaku jsme dosud nevyčíslili," řekl Drápal.

Mezi Blanskem a Brněm zorganizovali železničáři náhradní autobusovou dopravu. Cestující nabírají zpoždění a nestíhají navazující spoje.

Loading...
Témata: železnice
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama