České dráhy koupily devět nových vlaků, začnou jezdit ve Středočeském kraji

Praha - České dráhy s přispěním Evropské unie nakoupily devět nových vlakových souprav, které budou jezdit ve Středočeském kraji. Cena čtyř vlaků CityElefant a pěti souprav Regionova je přes jednu miliardu korun, informoval v úterý mluvčí Středočeského kraje Milan Smutný.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

České dráhy (ČD) získaly dotaci ve výši bezmála 379 milionů korun a to z Regionálního operačního programu pro Střední Čechy. Příspěvek tak představuje téměř 40 procent z celkové ceny souprav.

"Rádi bychom co nejvíce integrovali vlakovou dopravu ve spojení Středočeského kraje a Prahy, kam dojíždí většina Středočechů každodenně za prací, a současně využili možností výstavby větší kapacity záchytných parkovišť právě u vlakových nádraží," uvedla hejtmanka Středočeského kraje Zuzana Moravčíková.

CityElefanty budou jezdit na trati Praha-Strančice-Benešov u Prahy. Regionovy nasadí ČD na spoj Kolín-Ledečko-Sázava-Černé Budy a také si jich cestující užiji v trase Kolín-Kutná Hora-Zruč nad Sázavou.

"Ve středních Čechách je aktuálně nasazeno 67 patrových CityElefeantů a přes 40 Regionov," doplnil počty souprav náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Antonín Blažek. Náměstek hejtmanky pro dopravu Robin Povšík k tomu dodal, že zhruba 90 procent cestujících Středočechů jezdí v nových nebo v modernizovaných vozech.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrt na železničních přejezdech: Česko je dle NKÚ nejhorší v Evropě,…

15.10.2018 08:55 Aktualizováno Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na bezpečnost železničního provozu a cestujících v letech…

Leo Express přerušil vlakový provoz do Krakova, nasadil autobusy

09.10.2018 08:40 Leo Express ode dneška přerušil vlakový provoz z Prahy do Krakova a na lince dočasně nasadí…

Viníkem je počasí. ČD nemají nárok na odškodnění za vykolejení vlaku, řekl…

11.09.2018 09:59 Praha - České dráhy neuspěly se svým požadavkem na odškodnění 1,114 milionu korun, které požadovaly…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama