Nový motorový vlak RegioShark vyjede v říjnu na trať

Karlovy Vary - Od října začne cestující na trati mezi Karlovými Vary a Chomutovem vozit nová moderní motorová jednotka RegioShark. Vlak dostal označení podle přední části soupravy, která připomíná tlamu žraloka, informoval mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Přidejte svůj názor

RegioShark

„V současné době školíme personál, který bude nové jednotky obsluhovat. Od října pak vyjede souprava ve zkušením provozu na koleje,“ uvedl mluvčí.

Na pořízení regionálních souprav přispěl v Karlovarském kraji Regionální operační program Severozápad. „Celkem se tak stalo ve třech projektech, dvě jednotky získaly podporu z programu Moderní spojení Karlovarského a Ústeckého kraje, pět jednotek v programu Moderní železniční vozidla pro Karlovarský kraj a dvě v programu Moderní železniční vozidla Karlovarský kraj II,“ řekl hejtman Josef Novotný.

Dotační částka dosahuje až 40 procent z ceny jednotky, která činí 64 milionů korun. Celkem bude v kraji jezdit osm motoráků za více než půl miliardy korun.

„Nové motorové jednotky podstatným způsobem zkvalitní cestování jak na společné lince s Ústeckým krajem, tak na páteřní lince Mariánské Lázně – Cheb – Sokolov – Karlovy Vary. Při výběrovém řízení jsme přihlíželi k požadavkům regionů a jejich zástupců, kteří regionální spoje objednávají. Věřím, že budou s vítězným vozidlem spokojeni stejně jako naši cestující v Karlovarském kraji,“ uvedl Antonín Blažek, náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu.

Nové motoráky budou v kraji plném počtu k dispozici do konce příštího roku. „Pět jednotek bude jezdit na páteřní lince kraje Mariánské Lázně – Cheb – Sokolov – Karlovy Vary, dvě vozidla jsou určena pro trať Cheb – Aš a dvě jednotky, z toho jedna karlovarská a jedna ústecká budou jezdit na společné lince Karlovy Vary – Chomutov,“ doplnil mluvčí s tím, že České dráhy tak obmění vozový park v kraji z 80 procent. „To představuje v regionální dopravě v rámci krajů České republiky nejvyšší podíl,“ dodal mluvčí.

Témata: Vlaky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama