Vlaky v okolí Brna nabírají kvůli kalamitě dvouhodinová zpoždění, železničáři ruší některé rychlíky

Brno - Brněnský železniční uzel naplno ochromila v noci z pátku na sobotu sněhová kalamita. Na tratích v okolí Brna je silně omezený provoz, železničáři se snaží odstranit následky hustého sněžení, řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský s tím, že problémem je však udržet v provozu zapadané výhybky.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Ve směru z Brna do Modřic a dále na Břeclav a Olomouc museli dokonce železničáři během pátku odřeknout tři rychlíky. "V sobotu navíc nepojede ani ranní rychlík R 800 z Hodonína přes Břeclav do Brna. Odřekli jsme také rychlík R 830 z Bohumína do Brna," informoval Šťáhlavský.

Na trati 244 z Hrušovan nad Jevišovkou, Moravských Bránic a Oslavan v úseku mezi Horními Heršpicemi a brněnským hlavním nádražím nabíraly podle slov mluvčího Českých drah v noci z pátku na sobotu všechny vlaky zpoždění od 60 do 120 minut.

Kvůli ochromenému úseku před brněnským hlavním nádražím nabíraly stejná zpoždění v obou směrech i vlaky mezi jihomoravskou metropolí a Jihlavou. Zapadané výhybky mezi Brnem a Šlapanicemi zpožďovaly obousměrně až o dvě hodiny i vlaky na Veselí nad Moravou a Uherské Hradiště, stejná situace panovala v úseku mezi Brnem a Adamovem na nejfrekventovanější trati mezi jihem Moravy, Českou Třebovou a Prahou.

V průběhu sněhové kalamity je podle mluvčího ČD cestujícím k dispozici bezplatná zákaznická informační linka +420 840 112 113, kde lidem operátoři podají veškeré informace o mimořádnostech v dopravě i a náhradních spojích.

Témata: železnice | kalamita
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Železniční provoz v Německu se pomalu vrací k normálu, stávka zasáhla 1400…

10.12.2018 16:33 Aktualizováno Železniční provoz v Německu, který výrazně narušila ranní výstražná stávka, se pomalu vrací k…

Stávka Deutsche Bahn omezila desítky vlaků v Česku, potíže mají hlavně…

10.12.2018 15:57 Stávka německých železničářů dnes zastavila nebo zpozdila několik desítek dálkových a regionálních…

Německo ochromila stávka na železnici, má dalekosáhlé dopady i na Česko

10.12.2018 08:23 Aktualizováno V celém Německu se dnes ráno zastavila dálková železniční doprava. O tomto kroku, který vedl i ke…

Masarykovo nádraží v Praze bylo téměř celý den mimo provoz, nastal chaos

18.11.2018 19:23 Aktualizováno Porucha trakčního vedení dnes časně ráno zastavila provoz na Masarykově nádraží v centru Prahy.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama