LEO Express zahájí provoz železniční dopravy již příští týden

Praha - Ve středu 7. listopadu se chystá zahájit pilotní provoz s cestujícími na trase mezi Prahou a Ostravou železniční dopravce LEO Express. Nováček na českých tratích se švýcarskými vlaky tím pádem zahájí svoji činnost o měsíc dříve, než původně plánoval, informovali v úterý zástupci společnosti.

Přidejte svůj názor

371

"Cítíme rostoucí zájem veřejnosti, která je stále více zvědavá na naše vlaky a služby, a proto chceme vyjet co nejdříve – s více než měsíčním náskokem na termín, který jsme původně ohlásili," nechal se slyšet Leoš Novotný, generální ředitel a zakladatel společnosti LEO Express.

Ten dále uvedl, že nyní čeká pouze na finální povolení od Drážního úřadu, kterému postupně předkládá nezbytné podklady k rozhodnutí, a vše připravuje na to, aby mohly první vlaky LEO Express zahájit pilotní provoz s cestujícími od příští středy.

"Byli bychom v tomto jedineční, jsme jediný projekt v novodobé historii evropské železnice, kterému by se podařilo vyjet v předstihu proti původnímu plánu, ostatní projekty naopak byly o měsíce nebo roky zpožděny," zdůrazňuje generální ředitel Novotný.

Spoje LEO Express jsou včleněny do již hotového jízdního řádu, vzhledem k omezeným kapacitám železniční dopravní cesty tomu však odpovídá i jízdní doba. Se začátkem platnosti nového jízdního řádu 9. 12. 2012 zahájí nový dopravce řádný provoz v plném rozsahu 16 spojů denně, které dopraví cestující mezi Prahou a Ostravou za 3 hodiny a 6 minut.

Rychlost LEO Express je srovnatelná s dosud nejrychlejším vlakem typu Pendolino.

Témata: Leo Express
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrt na železničních přejezdech: Česko je dle NKÚ nejhorší v Evropě,…

15.10.2018 08:55 Aktualizováno Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na bezpečnost železničního provozu a cestujících v letech…

Leo Express přerušil vlakový provoz do Krakova, nasadil autobusy

09.10.2018 08:40 Leo Express ode dneška přerušil vlakový provoz z Prahy do Krakova a na lince dočasně nasadí…

Viníkem je počasí. ČD nemají nárok na odškodnění za vykolejení vlaku, řekl…

11.09.2018 09:59 Praha - České dráhy neuspěly se svým požadavkem na odškodnění 1,114 milionu korun, které požadovaly…

V Kolíně vykolejil vlak, škoda je 13 milionů korun

08.09.2018 08:40 Kolín - V pátek večer vykolejil v Kolíně vlak. Událost se obešla bez zranění, škoda se však…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama