LEO Express odstartoval prodej jízdenek

Praha - Společnost LEO Express zahájila prodej jízdenek do svých vlakových spojů, jejichž provoz odstartuje 7. listopadu. Nabízíme jízdenky mezi Prahou a Ostravou od 137 korun v třídě Economy, průměrná cena jízdenky je srovnatelná s konkurencí a pohybuje se kolem 290 korun, informoval ve čtvrtek dopravce.

Přidejte svůj názor

LEO Express odstartoval prodej jízdenek

"Inspirovali jsme se u předních světových leteckých a železničních dopravců, jako jsou Eurostar, Virgin Trains, se kterými udržujeme skvělé vztahy a pravidelně se setkáváme a předáváme si know-how, nebo Lufthansa a koncept plovoucích cen poprvé zavádíme do železniční dopravy ve střední Evropě. Naše ceny vlastně tvoří sami cestující svou poptávkou po našich službách. V principu platí, že čím dříve objednáte, tím levněji pojedete," uvedl zakladatel a ředitel společnosti. Leoš Novotný.

Systém tak nabízí cestujícím různé ceny v průběhu týdne i během každého dne, v závislosti na dopravní špičce. V poledne tak například může jet cestující výrazně levněji než ráno. Novotný zdůraznil, že LEO Express nechce s konkurencí soupeřit cenami, ale primárně švýcarskou kvalitou moderních vlaků a služeb na palubě i mimo ni. "Nepůjdeme do cenové války a nebudeme nabízet podnákladové ceny, taková politika se pak nutně negativně odrazí v kvalitě služeb. My cestujícím umožníme vybrat si své ceny a soustředíme se na zkvalitňování služeb, abychom jim za rozumné ceny dlouhodobě poskytovali co nejlepší služby."

Cestující si od čtvrtka mohou již rezervovat a zakoupit jízdenky na spoje LEO Express několika způsoby. Nejrychlejší cestou je internetový rezervační systém umístěný na webových stránkách www.le.cz

"Náš systém cen je velmi jednoduchý a přehledný, máme jeden jednotný ceník. Nemáme ani příplatky za přepravu zavazadel nebo zvířat, ani za rezervaci místa s výjimkou mimořádně luxusní třídy Premium, protože tuto třídu česká legislativa dosud nezná. Cestující v každém okamžiku vidí, za kolik pořídí jízdenku na daný spoj. Samozřejmě, že se tyto ceny mohou měnit v závislosti na pohybu trhu a zájmu cestujících," vysvětlil obchodní ředitel společnosti Ivan Mojžíšek.

Cestující, kteří vlastní "chytrý" telefon, si mohou od poloviny listopadu jízdenku pořídit i prostřednictvím mobilní aplikace. Kromě internetového rezervačního systému a budoucí mobilní aplikace budou jízdenky dostupné také na prodejních místech. Pokladny se nachází ve stanicích Praha hl. n., Pardubice hl. n., Olomouc hl. n., Ostrava-Svinov a Ostrava hl. n.

Témata: Leo Express
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrt na železničních přejezdech: Česko je dle NKÚ nejhorší v Evropě,…

15.10.2018 08:55 Aktualizováno Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na bezpečnost železničního provozu a cestujících v letech…

Leo Express přerušil vlakový provoz do Krakova, nasadil autobusy

09.10.2018 08:40 Leo Express ode dneška přerušil vlakový provoz z Prahy do Krakova a na lince dočasně nasadí…

Viníkem je počasí. ČD nemají nárok na odškodnění za vykolejení vlaku, řekl…

11.09.2018 09:59 Praha - České dráhy neuspěly se svým požadavkem na odškodnění 1,114 milionu korun, které požadovaly…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama