České dráhy od neděle zrychlí vlaky až na 140 km/h! Víte kde?

Praha - Podle nového jízdního řádu, který platí pro příští rok, bude od neděle jezdit více vlaků mezi Prahou a Českými Budějovice rychlostí až 140 km/h. Informoval o tom mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Mezi jihočeskou metropolí a hlavním městem nasadí ČD soupravy pro rychlost nejméně 140 kilometrů a také lokomotivy řady 362 také s maximální rychlostí 140 km/h.," upřesnil mluvčí.

Na koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi již existují úseky, kudy mohou rychlíky tuto maximální rychlost využívat. Vedle ukončené výstavby části koridoru mezi Benešovem a Voticemi jde mimo jiné o úsek Tábor – Planá nad Lužnicí. Zvýšení rychlosti však zatím bude využito především pro kompenzaci nižší rychlosti a delší jízdní doby v jiných úsecích, kde bude v příštím roce pokračovat modernizace koridoru.

České dráhy proto upozorňují obyvatele, kteří bydlí v okolí tratě, aby si dávali pozor, pokud se budou pohybovat v kolejišti, při příchodu k vlakům by měli na vybraných stanicích využít podchody nebo označené bezpečné přístupové cesty. Je třeba také respektovat signalizaci na železničních přejezdech.

Loading...
Témata: České Dráhy
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama