Pozor! Mění se jízdní řády. Cestování bude dražší

Praha - Nový jízdní řád Českých drah (ČD), který platí od neděle, omezí některé spoje v méně vytížených úsecích a zvýší počet spojů v dálkové a mezistátních dopravě. Současně se zdraží jízdné, a to v průměru o 2,5 procenta, ceny zákaznických nabídek se nezmění, ale přejmenují se.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Dráhy rozšíří pravidelnou dopravu do Varšavy, Vídně, Bratislavy a Budapešti, řekl mluvčí ČD Radek Joklík. "Začíná jezdit více spojů z Prahy do Varšavy a cesta bude o 20 minut kratší," doplnil mluvčí. Do Mnichova pojedou vlaky každé čtyři hodiny a v letní sezoně pojede přímý vůz do chorvatského Splitu. Do Rakouska bude nově jezdit vlak EuroCity "Johan Gregor Mendel", který před změnou vozil cestující směrem na Bratislavu. "Vznikne tak po celý den základní dvouhodinový interval vlaků EuroCity Praha – Vídeň – Graz," řekl mluvčí. Na trase z Prahy do Českých Budějovic a Linze se přibude jeden spoj.

U ostatních mezistátních relací nedochází k žádným zásadním změnám. Nadále jsou zachovány například noční spoje a přímé vozy EuroNight / CityNightLine z Prahy do Curychu, Amsterdamu a Kodaně, zachová se přímé noční spojení do Varšavy, Moskvy, v letní turistické sezóně pojedou také přímé vozy do Varny, Burgasu nebo Baru.

Dokončením modernizace koridoru se zrychlí také spojení mezi hlavním městem a Plzní a to zhruba o osm minut. Vlajková loď Českých drah pendolino bude od března častěji zajíždět na západ Čech. Dopravce také nasadí ve všech vlacích více komfortních vozů a rozšíří služby pro vozíčkáře a cyklisty.

Také cestující mířící do moravské metropole Brna nový jízdní řád potěší. "Rozšíří se nabídka a zrychlí vlaky D1 Express mezi Prahou a Brnem, vlaky nově pojedou 2 hodiny 37 minut a dosavadní dva páry spojů budou doplněny o třetí pár a posilové nedělní spoje," řekl mluvčí.

Z Ústí nad Labem a z Olomouce do Brna nasadily dráhy nové řídicí vozy typu Bfhpvee označované lidově jako "sysel" pro charakteristické čelo vozu. Cestujícím nabízejí kromě klimatizace i elektrické zásuvky pro napájení notebooků nebo mobilních telefonů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vlak na Blanensku usmrtil ženu, rychlíky Praha-Brno nabírají zpoždění

04.11.2018 20:19 Aktualizováno Vlak dnes v podvečer na hlavním tahu mezi Brnem a Prahou zachytil a usmrtil ženu. Neštěstí se stalo…

Vláda chce systém jednotných jízdenek, vyjde na 254 milionů

24.10.2018 14:07 Vláda chce systém jednotných jízdenek na železnici. Jeho zavedení a pětiletý provoz bude stát 254…

Spadlý strom zastavil vlaky mezi Prahou a Brnem, zpoždění jsou i hodinu

24.10.2018 10:42 Železniční dopravu mezi Prahou a Brnem zastavil dnes dopoledne strom, který spadl na koleje…

Smrt na železničních přejezdech: Česko je dle NKÚ nejhorší v Evropě,…

15.10.2018 08:55 Aktualizováno Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na bezpečnost železničního provozu a cestujících v letech…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama