Ve Studénce vyroste jedinečný dopravní terminál. Jaký nabídne servis?

Praha - Nový dopravní terminál získá vlakové a autobusové nádraží ve Studénce na Novojičínsku. Celková cena projektu je 21,2 milionů korun a většinu financí (17,3 milionu korun) poskytne Regionální operační program Moravskoslezsko, v úterý informoval Michal Sobek z Úřadu regionální rady Moravskoslezsko.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Nádraží bude lidem ze všech stran blíž. Autobusy budou mít nová stanoviště, auta lépe zaparkují, k nádraží povede chodník a cyklostezka, přibudou úschovny kol. Všechna opatření mají zachovat či navýšit počet cestujících a udělat ze Studénky moderní uzel veřejné dopravy," popisuje změny Ladislav Honusek, starosta Studénky.

Před hlavní nádražní budovou dojde ke zpevnění ploch, dosavadní nekoordinované parkování vyřeší stání pro 43 automobilů. Menší parkoviště pro 16 stání bude také u Bíloveckého nástupiště. Tam po demolici vodárenské věže a okolních objektů povede také nová komunikace s chodníkem a cyklostezkou. U bíloveckého nástupiště vzniknou dvě zastávky městské hromadné dopravy, což vyřeší dlouhé čekání některých linek na frekventovaném železničním přejezdu mezi ulicemi 2. května a Nádražní.

Signalizační zařízení na železničním přejezdu na Bílovecké trati naopak zvýší bezpečnost. Lidé si u nádraží uschovají kola ve dvou nových přístřešcích - jak u hlavní nádražní budovy, tak u Bíloveckého nástupiště. Interaktivní tabule budou sdělovat informace o spojích vlaků i autobusů. Kamerový systém by pak měl ohlídat čekárnu, parkoviště a obě úschovny kol.

Stavební práce mohou začít hned po schválení přijetí dotace v městském zastupitelstvu. Město již má podepsány smlouvy s dodavateli, vzhledem k rozsahu prací se na celé stavbě budou podílet čtyři firmy. Kolaudace je plánována na konci letošního roku. Provoz hlavní nádražní budovy nebude nijak omezen, částečné omezení čeká po dobu prací dotčené komunikace.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 19 miliard korun z evropských fondů v Moravskoslezsku. Doposud podpořila přes 750 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields dotací více než 16,5 miliard korun.

Témata: Vlaky | České Dráhy | morava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama