České dráhy ustoupily. Po stížnostech vrací spoje. Podívejte se, kde

Praha - Po více než roční pauze obnoví České dráhy (ČD) provoz regionálních vlaků mezi Dolní Lipkou a Hanušovicemi a Moravským Karlovem a Mlýnickým Dvorem. Reagovaly tak na objednávku Pardubického kraje, který o obnovení spojů rozhodl, uvedl ve čtvrtek mluvčí ČD radek Joklík.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Vlaky začnou na obnovených trasách jezdit od 2. února.

"České dráhy vyhověly žádosti Pardubického kraje a podle jím doplněné objednávky pro rok 2013 zavádějí od prvního únorového víkendu provoz 5 párů vlaků na spojnici Dolní Lipka – Hanušovice. Úprava objednávky se dotýká také prodloužení 3 párů vlakových spojů nyní jezdících z Lichkova do Moravského Karlova. Nově tyto vlaky pojedou až do zastávky Mlýnický Dvůr," popsal ředitel Krajského centra osobní dopravy v Pardubicích Michal Štěpán

Nové spoje do Hanušovic budou trasovány tak, aby navazovaly na spojení dále na Ramzovou a do Jeseníku či v opačném směru do Zábřehu na Moravě a Olomouce.

Od 2. února nově pojedou také tři páry osobních vlaků až na zastávku Mlýnický Dvůr, přímo k výchozímu místu ke sportovištím a areálu volnočasových aktivit. "Víkendový provoz tak zlepší dostupnost zdejšího nedávno rozšířeného sportovního areálu," vysvětlil Štěpán.

Ve všech zaváděných vlacích bude platit standardně tarif Českých drah a mezi zastávkami v Pardubickém kraji také integrovaný krajský tarif IREDO.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama