FOTO: Nádraží Veleslavín a Nemocnice Motol. Radní změnili názvy stanic

Praha - Na nově budovaném úseku trasy pražského metra A budou stanice pojmenované Nádraží Veleslavín a Nemocnice Motol. Rozhodli o tom pražští radní na svém úterním zasedání.

Přidejte svůj názor

Vizualizace nové stanice Motol linky A pražského metra.
doporučujeme

Stanice s původně doporučeným názvem Veleslavín – nyní Nádraží Veleslavín - je umístěna přímo na hranici Vokovic a Veleslavína pod křižovatkou ulic Evropská / Veleslavínská / Vokovická s přímou vazbou na železniční stanici s historickým názvem Praha – Veleslavín a budoucí autobusové nádraží.

"Nový název Nemocnice Motol byl vybrán proto, že samotný název Motol představuje rozsáhlé katastrální území s historickým centrem. Stanice je budována přímo u nemocnice a současně jde o kliniku celostátního významu a název Nemocnice Motol nejlépe tedy vystihuje polohu nové zastávky metra," uvedl  radní Lukáš Manhart (TOP 09).


Nádraží Veleslavín se jako druhá stanice nové části metra buduje u křížení Evropské s Vokovickou a Veleslavínskou ulicí. Od jednoslovného pojmenování rada ustoupila s ohledem na blízké spojení s železniční stanicí a plánované autobusové nádraží. Lidem, kteří do Prahy dojíždějí za prací, usnadní takový název orientaci ve veřejné dopravě, píše se ve schváleném materiálu.

Z konečné stanice Nemocnice Motol v Kukulově ulici budou moci cestující procházet přímo do areálu nemocnice. Stejně je pojmenována i přilehlá zastávka autobusů. Odborníci i Praha 5 proto navrhovali, aby stanice nesla dvouslovný název. Přiklonila se k tomu i komise a dnes i rada.

Pro stanici Bořislavka, která vznikne u křižovatky Evropské třídy a Horoměřické ulice, se používal pracovní název Červený vrch podle nedalekého sídliště. Odborníci navrhovali název Horoměřická. Loni ale nakonec rada schválila pojmenování Bořislavka i přes výhradu, že název bude korespondovat s komerčními zájmy majitele budovaného polyfunkčního centra Shopping park Bořislavka. Na názvu Petřiny pro třetí stanici se shodlo město i odborníci. Vzniká u křižovatky ulic Na Petřinách a Brunclíkova.

Loading...
Témata: Metro | MHD Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama