Zpožďování vlaků: České dráhy našly nehoráznou výmluvu!

Praha - Myslí to vážně? Místo toho, aby České dráhy bojovaly se zpožděním, tak hledají jen výmluvy. Nejnověji prý může za zpoždění rychlíků to, že nemají dostatek odpovídajících vagónů, které by mohly být v soupravě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

České dráhy vymyslely neuvěřitelnou výmluvu, čím vysvětlují zpoždění svých vlaků. Za vše prý mohou pomalé vagony! Píše o tom zpravodajský portál E15. Takto se prý cestujícím dráhy vymlouvaly v pátek v mezinárodním expresu, který jel z Žiliny do Prahy.

Kvůli pololetním prázdninám a velkému zájmu o jízdu musely České dráhy tento expres v Bohumíně prodloužit o další vagony. A ty prý právě způsobily zpoždění, protože prý nejsou uzpůsobeny pro rychlost 160 kilometrů v hodině.

Hlášení ve vlaku podle E15 oznámilo, že vlak nebere zpoždění kvůli starším pomalým vagonům. V angličtině pak dráhy pouze oznámily, že je to z technických důvodů. Mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský portálu uvedl, že se to občas stává, protože vozů uzpůsobených na 160 kilometrů v hodině je omezené množství, proto musí občas zapojit i pomalejší vagony.

Přesto za většinu zpoždění mohou nehody či sebevrazi, kteří skočí pod vlak. Podle statistik Českých drah tyto příčiny mohou až za více než 90 procent zpoždění.

Loading...
Témata: České Dráhy | Vlaky
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama