Zpožďování vlaků: České dráhy našly nehoráznou výmluvu!

Praha - Myslí to vážně? Místo toho, aby České dráhy bojovaly se zpožděním, tak hledají jen výmluvy. Nejnověji prý může za zpoždění rychlíků to, že nemají dostatek odpovídajících vagónů, které by mohly být v soupravě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

České dráhy vymyslely neuvěřitelnou výmluvu, čím vysvětlují zpoždění svých vlaků. Za vše prý mohou pomalé vagony! Píše o tom zpravodajský portál E15. Takto se prý cestujícím dráhy vymlouvaly v pátek v mezinárodním expresu, který jel z Žiliny do Prahy.

Kvůli pololetním prázdninám a velkému zájmu o jízdu musely České dráhy tento expres v Bohumíně prodloužit o další vagony. A ty prý právě způsobily zpoždění, protože prý nejsou uzpůsobeny pro rychlost 160 kilometrů v hodině.

Hlášení ve vlaku podle E15 oznámilo, že vlak nebere zpoždění kvůli starším pomalým vagonům. V angličtině pak dráhy pouze oznámily, že je to z technických důvodů. Mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský portálu uvedl, že se to občas stává, protože vozů uzpůsobených na 160 kilometrů v hodině je omezené množství, proto musí občas zapojit i pomalejší vagony.

Přesto za většinu zpoždění mohou nehody či sebevrazi, kteří skočí pod vlak. Podle statistik Českých drah tyto příčiny mohou až za více než 90 procent zpoždění.

Témata: České Dráhy | Vlaky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Železniční provoz v Německu se pomalu vrací k normálu, stávka zasáhla 1400…

10.12.2018 16:33 Aktualizováno Železniční provoz v Německu, který výrazně narušila ranní výstražná stávka, se pomalu vrací k…

Stávka Deutsche Bahn omezila desítky vlaků v Česku, potíže mají hlavně…

10.12.2018 15:57 Stávka německých železničářů dnes zastavila nebo zpozdila několik desítek dálkových a regionálních…

Německo ochromila stávka na železnici, má dalekosáhlé dopady i na Česko

10.12.2018 08:23 Aktualizováno V celém Německu se dnes ráno zastavila dálková železniční doprava. O tomto kroku, který vedl i ke…

Masarykovo nádraží v Praze bylo téměř celý den mimo provoz, nastal chaos

18.11.2018 19:23 Aktualizováno Porucha trakčního vedení dnes časně ráno zastavila provoz na Masarykově nádraží v centru Prahy.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama