Vlaky RegioJet nezvládly silná vedra, cestující kolabovali

Praha - Pořádně horko je v posledních dnech cestujícím ve vlacích RegioJetu. A to tak, že doslova. Extrémní vedra totiž ve spoustě vagonů vyřadila klimatizaci. Došlo i ke kolapsům pasažérů.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Stížnosti nespokojených pasažérů doslova zavalily facebookové stránky železničního dopravce. Rozhořčení cestující si stěžují, že vagony připomínají roztopené pece, jiní by rádi věděli, jestli se dá dopředu zjistit, ve kterém spoji klimatizace stávkuje.

"Ve voze bylo tak 50° a víc nepříjemný personál jsem taky neviděl," stěžuje si například Martin Škárek. "Mám podobnou zkušenost, včera to bylo opravdu nesnesiteln," napsala Hana Kunzlová.

"Je pravda, že naše vlaky mají v posledních dnech problémy s klimatizací. Je to kvůli těm extrémním vedrům, protože naše klimatizace jsou dimenzované na středoevropské klima a to teď rozhodně nebylo," přiznává mluvčí RegioJetu Pavel Halla.

Odmítá ale, že by RegioJet prostě nechal cestující péct se. "Cestujícím, na které máme spojení, dáváme vědět, když klimatizace nefunguje a nabízíme jim jiný vlak. Pokud i přesto potřebují jet okamžitě, vrátíme jim celé jízdné a cestují tak zdarma," tvrdí Halla.

Halla nicméně připouští, že došlo ve spojích firmy kvůli extrémním vedrům i ke kolapsům.

Záchranáři museli například v Pardubickém kraji ošetřit stevradku. "U Uherska jsme zasahovali u 22leté ženy, které ve vlaku zkolabovala. Byla ošetřena na místě, do nemocnice nemusela," řekla mluvčí pardubických záchranářů Helena Škuligová.

RegioJety ale nejsou zdaleka jediným dopravním prostředkem, kde lidé kvůli vedrům kolabovali. Mezi Pardubicemi a Vysokým Mýtem zkolabovala v autobuse 72letá žena. "Skončila v v pardubické nemocnici na kardiologii," dodala mluvčí.

"Problémy měly i vlaky Českých drah. Zaznamenali jsme také nefunkčnost klimatizací. Zejména u starších souprav. Že by ale kvůli vedru někdo zkolaboval, o tom informován nejsem," potvrdil mluvčí ČD Radek Joklík.

Témata: regiojet | cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrt na železničních přejezdech: Česko je dle NKÚ nejhorší v Evropě,…

15.10.2018 08:55 Aktualizováno Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na bezpečnost železničního provozu a cestujících v letech…

Leo Express přerušil vlakový provoz do Krakova, nasadil autobusy

09.10.2018 08:40 Leo Express ode dneška přerušil vlakový provoz z Prahy do Krakova a na lince dočasně nasadí…

Viníkem je počasí. ČD nemají nárok na odškodnění za vykolejení vlaku, řekl…

11.09.2018 09:59 Praha - České dráhy neuspěly se svým požadavkem na odškodnění 1,114 milionu korun, které požadovaly…

V Kolíně vykolejil vlak, škoda je 13 milionů korun

08.09.2018 08:40 Kolín - V pátek večer vykolejil v Kolíně vlak. Událost se obešla bez zranění, škoda se však…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama