Jsou české železnice nebezpečné? Čtěte, kolik na nich umře lidí

Praha - Ačkoliv se v posledních měsících stalo několik nehod, kdy vykolejil vlak, nepatří tento typ k nejčastějším tragédiím, které se na českých železnicích stanou. Většinou jsou to střety vlaku s autem na nechráněných přejezdech, nebo vlak srazí člověka na kolejích.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Vloni se na železnici střetl vlak s osobou celkem 268krát, což bylo o téměř pět procent méně než v roce předchozím. V roce 2012 bylo při těchto nehodách usmrceno 196 lidí, což bylo o téměř 12 procent méně než v roce 2011, který byl Drážní inspekcí hodnocen jako nejtragičtější od sledování statistik v roce 2003.

Celkově se v porovnání s rokem 2011 snížila tragičnost mimořádných událostí na železnici. Zatímco v roce 2011 končila smrtí průměrně každá třináctá nehoda, tak v roce 2012 zemřel člověk „až" při každé osmnácté havárii, což odpovídá dlouhodobému průměru této statistiky.

Různých druhů nehod se na českých železnicích v loňském roce stalo 4181. V porovnání s rokem předchozím tak počet mimořádných událostí vzrostl téměř o 12 procent, tento nárůst byl zapříčiněn výrazným nárůstem mimořádných událostí v městské hromadné dopravě, tedy u tramvají a trolejbusů.

Úmrtí sice ubylo, ovšem v počet zraněných osob vzrostl o téměř 10 procent. Drážní inspekce eviduje dokonce tři případy, kdy se při nehodě nikomu nic nestalo, protože postižený z místa nehody utekl.

První železniční nehoda letošního roku se stala hned na Nový rok v 15.01 u Velvar, kde se střetl osobní vlak jedoucí z Velvar do Neratovic se ženou, která šla podél trati. Následkem střetu utrpěla žena lehké zranění a první letošní mimořádná událost se tedy obešla bez oběti na životě.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Železniční provoz v Německu se pomalu vrací k normálu, stávka zasáhla 1400…

10.12.2018 16:33 Aktualizováno Železniční provoz v Německu, který výrazně narušila ranní výstražná stávka, se pomalu vrací k…

Stávka Deutsche Bahn omezila desítky vlaků v Česku, potíže mají hlavně…

10.12.2018 15:57 Stávka německých železničářů dnes zastavila nebo zpozdila několik desítek dálkových a regionálních…

Německo ochromila stávka na železnici, má dalekosáhlé dopady i na Česko

10.12.2018 08:23 Aktualizováno V celém Německu se dnes ráno zastavila dálková železniční doprava. O tomto kroku, který vedl i ke…

Masarykovo nádraží v Praze bylo téměř celý den mimo provoz, nastal chaos

18.11.2018 19:23 Aktualizováno Porucha trakčního vedení dnes časně ráno zastavila provoz na Masarykově nádraží v centru Prahy.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama