Jsou české železnice nebezpečné? Čtěte, kolik na nich umře lidí

Praha - Ačkoliv se v posledních měsících stalo několik nehod, kdy vykolejil vlak, nepatří tento typ k nejčastějším tragédiím, které se na českých železnicích stanou. Většinou jsou to střety vlaku s autem na nechráněných přejezdech, nebo vlak srazí člověka na kolejích.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Vloni se na železnici střetl vlak s osobou celkem 268krát, což bylo o téměř pět procent méně než v roce předchozím. V roce 2012 bylo při těchto nehodách usmrceno 196 lidí, což bylo o téměř 12 procent méně než v roce 2011, který byl Drážní inspekcí hodnocen jako nejtragičtější od sledování statistik v roce 2003.

Celkově se v porovnání s rokem 2011 snížila tragičnost mimořádných událostí na železnici. Zatímco v roce 2011 končila smrtí průměrně každá třináctá nehoda, tak v roce 2012 zemřel člověk „až" při každé osmnácté havárii, což odpovídá dlouhodobému průměru této statistiky.

Různých druhů nehod se na českých železnicích v loňském roce stalo 4181. V porovnání s rokem předchozím tak počet mimořádných událostí vzrostl téměř o 12 procent, tento nárůst byl zapříčiněn výrazným nárůstem mimořádných událostí v městské hromadné dopravě, tedy u tramvají a trolejbusů.

Úmrtí sice ubylo, ovšem v počet zraněných osob vzrostl o téměř 10 procent. Drážní inspekce eviduje dokonce tři případy, kdy se při nehodě nikomu nic nestalo, protože postižený z místa nehody utekl.

První železniční nehoda letošního roku se stala hned na Nový rok v 15.01 u Velvar, kde se střetl osobní vlak jedoucí z Velvar do Neratovic se ženou, která šla podél trati. Následkem střetu utrpěla žena lehké zranění a první letošní mimořádná událost se tedy obešla bez oběti na životě.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama