Na Křivoklát a do Železničního muzea ČD parním expresem

Praha - V sobotu 10. srpna vypraví České dráhy vlak v čele s parní lokomotivou 475.196 „Šlechtična“ ze slovenské výtopny Vrútky na tradiční letní akci Křivořezání na hradě Křivoklát. V soupravě budou řazené historické vozy, bufetový vůz a mimořádně také poštovní vůz. Parní vlak bude začínat v Praze-Braníku a z Křivoklátu bude pokračovat přes Rakovník až do Lužné u Rakovníka, kde si mohou zájemci prohlédnout železniční muzeum Českých drah.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Vlak odjíždí z branického nádraží v sobotu v 9:12, na Křivoklát přijede v 11:12 a do Lužné u Rakovníka ve 12:36. Zpět se vrací v 15:05 z Lužné a v 16:02 z Křivoklátu. Příjezd do Prahy-Braníka je naplánován na 18:22. Ve vlaku bude řazen bufetový vůz, kde si můžou cestující koupit občerstvení, a také poštovní vůz řady Postw, ve kterém si prohlédnou práci ve vlakových poštách.

Zpáteční jízdenka na Křivoklát stojí 240 Kč, v prodeji budou také výhodné rodinné zpáteční jízdenky za 490 Kč, jednosměrné jízdenky a místenky. Zpáteční jízdenka pro úsek z Křivoklátu do Lužné stojí 100 Kč, jednosměrná 60 Kč.

Křivořezání je tradiční setkání zručných řezbářů pod širým nebem. Letos jde už o 18. ročník. Na návštěvníky čekají hradní slavnosti, koncerty, pohádky pro děti, dále také ukázky volného létání dravců s aktivní účastní diváků. Připravené je i bohaté občerstvení, taverna na nádvoří, čajovna a hradní šenk. Cestující, kteří předloží platné rodinné a zpáteční jízdenky na parní vlak obdrží 50% slevu vstupného do prohlídkového okruhu hradem.

V železničním muzeu v Lužné u Rakovníka je možné navštívit expozici o historii železnice v Čechách, rozsáhlou sbírku lokomotiv a železničních vozidel, modelové kolejiště. Je zde také provozní průmyslová úzkorozchodná železnice s parní lokomotivou. Podrobnosti o Železničním muzeu ČD jsou k dispozici na www.cdmuzeum.cz.

K základní ceně jsou uznávány slevy a doplatky – ZTP, děti, psi a roční síťová jízdenka (IN 100 %). Děti ve věku 6 – 15 let mají 50 % slevu, děti do 6 let se přepravují zdarma bez nároku na místo k sezení. K obchodním nabídkám neplatí žádné další slevy ani tarifní výhody. Předprodej jízdenek a místenek je na nádraží Praha-Braník denně od 7 do 18 hodin, na pražském Masarykově nádraží v mezinárodní pokladně od 8 do 18 hodin.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama