Pendolinem z Prahy do Ostravy od 35 korun. Co udělá konkurence?

Praha - Veřejností často kritizovaným Českým drahám se nedaří oslnit cestující přesností odjezdů a příjezdů vlaků, sázka na spolehlivost superrychlých vlaků také moc nevyšla, a proto se nyní ČD pokoušejí zaujmout alespoň cenou. Vylepšený systém rezervací má zajistit například trasu Praha – Ostrava Pendolinem už za 35 korun.

371
doporučujeme

„Půjde o režim podobný nákupu letenek, který zohlední včasnost nákupu rezervace nebo vytížení spoje," říká mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Pokud cestující zakoupí jízdenku s velkým časovým předstihem, vyjde ho jen na zlomek ceny.

Zmíněnou trasu Praha-Ostrava druhou třídou vlaků SC Pendolino tedy sice bude možné zakoupit za 35 korun, postupně s blížícím se odjezdem vlaku a rostoucím obsazením spoje se však bude jízdenka zdražovat. Na 70 korun, 100 korun pak 150 korun a krátce před cestou může vzrůst až na 200 korun.

Pro srovnání například konkurenční zlato-černé vlaky Leo Express nabízejí nejlevnější jízdenky Praha – Ostrva od 137 korun. Případně je možné zakokupit jízdenku u "žlutých vlaků" Regiojet. "Mimo špičku na vybrané dny a časy stojí jízdenka 139 Kč. S kreditovou jízdenkou 133 Kč," uvedl pro Mediafax mluvčí Studen Agency Pavel Halla .

Náročnějším cestujícím vyžadujícím první třídu dráhy nabídnou obdobný systém, jízdenky se ale budou pohybovat v ceně 100, 150, 200 korun, opět v závislosti na termínu odjezdu a obsazenosti spoje.

„Pro vybrané spoje, například mezi Olomoucí a Ostravou, může být nabízen omezený počet míst ve druhé třídě také za 0 korun. Jízdné zdarma se ale může týkat rovněž některých již jedoucích spojů. Například v úseku Pardubice až Praha po odjezdu vlaku z Olomouce," doplnil mluvčí.

Předprodej jízdenek pomocí nového systému na všech prodejních místech ČD a v e-shopu začal 15. srpna.

Témata: České Dráhy | Vlaky
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama