Mohutný požár zachvátil trafostanici. Vlaky u Sadské stály

Nymburk - Vysoké plameny šlehaly v úterý ráno z trafostanice nedaleko Sadské na Nymbursku. Zdolávalo je šest jednotek hasičů. Protože stála nedaleko kolejí a hrozilo její zřícení, dráhy zastavily vlaky mezi Poříčany Sadskou, potvrdila informace mluvčí hasičů Lenka Kostková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Do areálu firmy u Sadské vyjížděli hasiči krátce před šestou hodinou ráno. "Ze šestimetrové trafostanice šlehaly při příjezdu jednotek plameny," dodala mluvčí. Hasiči ale museli počkat, až rozvodné závody vypnou proud a potom se do plamenů pustili vysokým tlakem a hustou těžkou pěnou.

Protože ale stanice stála nedaleko kolejí, měli hasiči obavy, že se stavba zřítí na trať. Proto požádali dráhy, aby zastavily kolem půl sedmé provoz. Na místo byl přivolán statik, který po zdolání požáru zjistil, že budova je stabilní a zřícení nehrozilo.

Mezi neprůjezdnou tratí ze Sadské do Poříčan dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu a několik vlaků bylo odřeknuto. Kolem půl deváté byl provoz znovu obnoven. Příčinu vzniku požáru zkoumají odborníci.

Témata: požár | Hasiči | Vlaky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Viníkem je počasí. ČD nemají nárok na odškodnění za vykolejení vlaku, řekl…

11.09.2018 09:59 Praha - České dráhy neuspěly se svým požadavkem na odškodnění 1,114 milionu korun, které požadovaly…

V Kolíně vykolejil vlak, škoda je 13 milionů korun

08.09.2018 08:40 Kolín - V pátek večer vykolejil v Kolíně vlak. Událost se obešla bez zranění, škoda se však…

Bouřka na několik hodin zastavila posázavský pacifik. Na trať se sesunul…

03.09.2018 17:35 Aktualizováno Ledeč nad Sázavou - Železniční trať mezi Ledčí nad Sázavou a Vlastějovicemi, na niž se po bouřce v…

V pražské Libni srazil vlak člověka, provoz na trati hodinu a půl stál

29.08.2018 10:01 Aktualizováno Praha - Provoz na trati z pražského Masarykova nádraží přes Vysočany byl dnes ráno na hodinu a půl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama