České dráhy zdražují. Podívejte, o kolik se zvýší ceny

Praha - České dráhy připravují pro cestující nemilý dárek. Od poloviny prosince, kdy začne platit nový jízdní řád pro rok 2014, se současně zdraží jízdné. O kolik by se mělo jízdné zvýšit, dopravce tají a informace chce zveřejnit až během listopadu. Zatím se podařilo zjistit, že u základního tarifu ve vnitrostátní a mezinárodní dopravě by měly ceny průměrně vzrůst o zhruba dvě procenta.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Dráhy slibují, že cestujícím, kteří železnici využívají k cestě do zaměstnání pravidelně každý den, a jsou držiteli aplikace IN 50 %, a také pro žáky a studenty se slevou IN 25 %, zvýší slevy.

Nově bude v prodeji aplikace IN 100 % pro druhou třídu.

Co se změní od letošního 15. prosince?

Zdraží se ceny slevových aplikací IN 25 % a IN 50 % pro děti a mládež (15 až 26 let) a slevové aplikace In-senior. Tříletá aplikace IN 25 % bude nově stát 490 Kč místo současných 330 Kč, jednoroční IN 50 % a In-senior bude za 1 490 Kč místo nynějších 1 330 Kč.

Zvýší se ceny víkendových síťových jízdenek. Celostátní verze jízdenky bude stát nově 650 Kč místo původních 600 Kč, ceny regionálních verzí této jízdenky vzrostou o 25 Kč. Ceny celodenních jízdenek se nezmění.

Cena Kilometrické banky ČD vzroste z 2 100 Kč na 2 200 Kč.

Změní se výpočet cen za přepravu kol a psů. Zatímco doposud se tyto doklady prodávaly ve variantě pro jeden vlak nebo jeden den, nově bude cena záviset na počtu projetých kilometrů bez ohledu na počet přestupů. Nové ceny budou začínat na úrovni současného přepravného, maximální ceny za přepravu psů a kol nepřevýší 75 Kč.

Základní tarif ve vnitrostátní i mezinárodní přepravě vzroste zhruba o dvě procenta.

Zavede se sleva 25 % ze žákovského jízdného (jízdné pro dojíždění do školy od 1. září do 30. června) pro žáky a studenty, kteří mají In-kartu s aplikací IN 25 %.

Cestující s aplikacemi IN 50 % by měli ušetřit při nákupu traťových jízdenek. Sleva se zvýší na 50 %.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama