V České Třebové se srazily nákladní vlaky, škoda téměř 4 miliony

Česká Třebová - V České Třebové se dnes ráno srazily dva nákladní vlaky. Strojvedoucí projel návěstidlo, i když právě zakazovalo jízdu. Nyní je na pozorování v nemocnici. Škoda byla vyčíslena téměř na čtyři miliony korun. ČTK o tom informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Osobní dopravu nehoda neovlivnila.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Dnes ve 4.05 projel nákladní vlak v České Třebové odjezdové návěstidlo zakazující jízdu a najel zezadu do dalšího nákladního vlaku. Následkem srážky vykolejila lokomotiva zadního vlaku a čtyři vozy vlaku předního.

Škoda na místě nehody byla odhadnuta na téměř 4 milióny korun, přičemž škoda na vlaku, který nedovoleně projel odjezdové návěstidlo, je 2,5 miliónů a na předním vlaku 1,2 miliónů korun. Zbývajících 250 000 Kč byla vyčíslena škoda na trati, informuje dicr.cz.

Strojvedoucí vlaku, který nedovoleně projel návěstidlo zakazující jízdu, byl převezen na pozorování do nemocnice. Dle zjištění na místě mimořádné události k požáru lokomotivy nedošlo.

Témata: Nehody vlaků | Vlaky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Viníkem je počasí. ČD nemají nárok na odškodnění za vykolejení vlaku, řekl…

11.09.2018 09:59 Praha - České dráhy neuspěly se svým požadavkem na odškodnění 1,114 milionu korun, které požadovaly…

V Kolíně vykolejil vlak, škoda je 13 milionů korun

08.09.2018 08:40 Kolín - V pátek večer vykolejil v Kolíně vlak. Událost se obešla bez zranění, škoda se však…

Bouřka na několik hodin zastavila posázavský pacifik. Na trať se sesunul…

03.09.2018 17:35 Aktualizováno Ledeč nad Sázavou - Železniční trať mezi Ledčí nad Sázavou a Vlastějovicemi, na niž se po bouřce v…

V pražské Libni srazil vlak člověka, provoz na trati hodinu a půl stál

29.08.2018 10:01 Aktualizováno Praha - Provoz na trati z pražského Masarykova nádraží přes Vysočany byl dnes ráno na hodinu a půl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama