Trať mezi Prahou a Kolínem stále blokuje nehoda rychlíku, počítejte se zpožděním

Praha/Kolín - Hlavní železniční trať mezi Prahou a Kolínem stále blokuje nedělní nehoda rychlíku, který srazil výhybku. Provoz bude minimálně ještě během dopoledne veden po jedné koleji, řekl ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jakub Ptačinský. Vlaky na místě nabírají pět až 15 minut zpoždění.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

"Celou noc na místě byli jak vyšetřovatelé, tak naše četa, která opravovala drobnější poškozené věci. V osm hodin se tam má sejít komise, která posoudí, jak náročné je poškození výhybky," řekl ČTK Ptačinský. Pokud podle něj nebude potřeba pro opravu objednávat speciální díly, měla by trvat přibližně pět až šest hodin a provoz by byl poté plně obnoven.

Provoz na železničním koridoru mezi Prahou a Kolínem byl v neděli zhruba od 17:45 do 22:30 zcela zastaven. Rychlík jedoucí z Prahy do Vsetína ve stanici Velim projel návěstím zakazujícím jízdu a srazil výhybku.

Při nehodě nebyl nikdo zraněn, podle Drářní inspekce zřejmě šlo o chybu strojvedoucího. Obě soupravy od sebe dělilo při zastavení jen 27 metrů.

Po trati mezi Prahou a Kolínem jezdí dálkové spoje, včetně mezinárodních rychlíků. Dnes vlaky v místě nehody jezdí po jedné koleji a nabírají tam pěti až patnáctiminutové zpoždění. Některé spoje vedeny odklonem přes Nymburk.

Témata: Vlaky | Nehody vlaků
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama