Komplikace na silnicích: Klouže to, pozor na mrznoucí mlhy

Celá ČR - Česko se dnes probudilo do mrazivého rána. Velmi opatrní by měli být řidiči, na mnoha silnicích to klouže. Dopravu komlikují i mrznoucí mlhy.

Ilustrační foto

Teploty v Libereckém kraji klesají dnes ráno místy až k osmi stupňům pod nulou, silnice mohou namrzat. Silničáři doporučují jezdit se zvýšenou opatrností. Pozor by si měli dát motoristé hlavně na Českolipsku, kde se objevují mlhy.

Provoz v kraji je zatím podle policie bez větších problémů, aktuálně je hlášena jediná havárie v České Lípě, kde havarované auto poškodilo dopravní značku.

Na silnicích v Královéhradeckém kraji dnes hrozí mrznoucí mlhy. Řidiči by měli být opatrní zejména na silnicích nižších tříd na Trutnovsku, Hradecku a Jičínsku. V kraji se v noci na dnešek výrazně ochladilo a teploty ráno klesly až k minus deseti stupňům Celsia.

Silnice v Pardubickém kraji místy namrzají. Řidiči by měli být opatrní zvláště ve výše položených oblastech. Informuje o tom Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Námrazy a namrzající mlhy hlásí silničáři například v okolí Litomyšle a Svitav. V lesních úsecích v Železných horách se může tvořit náledí.

Silnice ve středních Čechách jsou dnes místy namrzlé. Řidiči by měli být opatrní hlavně na silnicích druhé a třetí třídy. Dopravní komplikace byly dnes ráno například v Nehvizdech u Prahy, kde na náledí havarovalo pět aut. Jedna řidička byla lehce zraněná. Řidiči na místě zřejmě nepřizpůsobili jízdu namrzlé vozovce, vyplývá z informací policie a Ředitelství silnic a dálnic.

Zvýšenou opatrnost cestáři doporučují hlavně na silnicích druhé a třetí třídy na Kolínsku, Kutnohorsku, Mělnicku, Mladoboleslavsku, Nymbursku a v okolí Prahy. Cestování místy znepříjemňuje i mlha, hlášena je například na mladoboleslavské rychlostní silnici R10.

Silnice na Vysočině jsou sjízdné s opatrností. V noci na dnešek teplota v kraji klesla i čtyři stupně pod nulu, místy je mlha. Lokálně se na vozovkách objevila námraza, vyjížděly sypače, řekl ČTK dispečer krajské správy a údržby silnic.

Některá vozidla sjela do silničního příkopu, jedno auto skončilo na střeše. "Klouzalo to na Třebíčsku, mezi Přísekou a Brtnicí i jinde, kde spadla mlha a přimrzlo to," uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Pozor i na jihu Čech. Řízení na kluzké vozovce dnes ráno nezvládli řidiči na Českobudějovicku u Srubce a také na hlavním tahu České Budějovice – Jindřichův Hradec mezi Lišovem a Štěpánovicemi. Nehody se obešly bez vážnějšího zranění. Silničáři hlásili náledí také na Písecku u Nové Hospody a v okolí Tábora. Na Jindřichohradecku jsou mlhy, informuje ČRo.

Silnice druhé a třetí třídy na Vsetínsku a na Zlínsku mohou dnes ráno namrzat. Silničáři nabádají řidiče k opatrné jízdě zejména v lesních úsecích a ve vyšších polohách. Na Valašsku navíc místy viditelnost snižují ranní mlhy.

Na Vsetínsku se námraza může vyskytnout v celém okrese, na Zlínsku sypače v noci vyjížděly například na úpravu Petrůvky, lesního úseku za Držkovou nebo průtahu Loučkou. Silnice v kraji jsou holé, cesty nižších tříd vlhké nebo mokré, komunikace první třídy většinou suché.

Témata: Počasí | Silnice | řidiči

Související:

Právě se děje