Dopravní komplikace kvůli Blance: Praha v červenci zavře Strahovský tunel

Praha - Strahovský tunel v Praze bude v červenci na deset dní uzavřený, stavbaři ho budou napojovat na Blanku. Ta se má po opakovaných odkladech otevřít v září.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Uzavírka je naplánována od 4. do 14. července a bude spojena s výraznými dopravními omezeními.

Více než dvoukilometrový Strahovský tunel navazuje na tunel Mrázovka. Vede ze Smíchova a ústí na hranici čtvrtí Břevnov a Střešovice, takzvanou křižovatkou Malovanka, na níž naváže tunelový komplex Blanka. Strahovský tunel tak představuje důležité dopravní spojení Prahy 5 a Prahy 6.

"Během prací při propojování obou systémů nebudou dostupná dopravní zařízení ani bezpečnostní technologie ve Strahovském tunelu, včetně kamerového systému, která jsou z hlediska bezpečnosti provozu nezbytná pro prevenci a případnou eliminaci či řešení mimořádných událostí v tunelu. Provoz bez tohoto vybavení by nemohl být považován za bezpečný, a proto bude tunel zcela uzavřen," uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Termín uzavírky byl podle Dolínka zvolen s ohledem na začátek prázdnin a svátečních dnů, kdy je tradičně menší provoz. Řidiči pojedou objížďkou po trase ulic Plzeňská/Vrchlického - Kukulova - Bělohorská - Patočkova.

Témata: Tunel Blanka | Praha | doprava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama