Rychlost v tunelu Blanka zvýšena na 70 km/h, v Praze 6 zhoustl provoz

Praha - Dnes v ranní špičce byla nezvykle bez kolon magistrála u hlavního nádraží v Praze a ulice V Holešovičkách, naopak zhoustla doprava na některých místech v Praze 6. Příčinou je tunel Blanka, který byl otevřen v sobotu. Dnes v 11:00 byla v tunelu zvýšena rychlost z 50 na 70 km/h.

Přidejte svůj názor

Tunel Blanka

Blanka se skládá ze tří částí, Bubenčského tunelu, Dejvického a Brusnického. Podle magistrátu jelo dosud nejméně vozů Bubenečským tunelem. Podle náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) jím v neděli projelo asi 44.000 aut. V dalších dvou částech tunelu je to o tisícovku více. Auta se sčítají v obou směrech.

Podle policie zprovoznění tunelu ulevilo například ulicím V Holešovičkách, na Letenské pláni či Letenském náměstí. "Zprovoznění tunelu můžeme kvitovat, zároveň upozorňujeme řidiče, že se do tunelu nemusí bát, Blanka pojme více vozidel, než ji nyní využívá," řekl mluvčí Hulan. Policisté podle mluvčího stále hlídkují u vjezdů do tunelu a zatím nezaznamenali žádné potíže. O víkendu se do tunelu vydávali nadšenci, aby si jej zevnitř vyfotili. "Dnes jsme zatím takové incidenty nezaznamenali," řekl Hulan.

Zdroj: YouTube

Nepříznivý dopad na hustotu provozu měl ráno tunel především na část Prahy 6. Kolony se dle dispečerky Dopravního informačního centra Praha víc než dřív tvořily ve Svatovítské ulici a kolem její křižovatky s ulicí Milady Horákové, a také v Patočkově ulici ve směru k Bělohorské. Na těchto místech jsou výjezdy z Brusnického tunelu, který je součástí komplexu Blanka.

Volné byly kolem 08:15 ulice V Holešovičkách a most Barikádníků, což podle pracovnice dopravního informačního centra nebylo před otevřením Blanky zvykem. Nedaleko od mostu ústí Bubenečský tunel, který také patří k nově zprovozněným součástem Blanky.

Potíže nezaznamenala firma ČKD Praha DIZ, která na provoz tunelu dohlíží. "Po technické stránce je vše v naprostém pořádku," řekl mluvčí ČKD Karel Samec.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tři kamiony se srazily na Pražském okruhu. Provoz byl omezen, kolony se…

16.10.2018 16:18 Aktualizováno Srážka tří kamionů dnes kolem poledne zastavila provoz na Pražském okruhu na zhruba 22. kilometru u…

Začne další etapa průzkumu Hlávkova mostu, částečně omezí provoz

16.10.2018 14:51 Další etapa podrobného průzkumu Hlávkova mostu, který je dlouhodobě ve špatném stavu, začne ve…

Auto na Chrudimsku vylétlo ze silnice a skončilo na střeše. Zemřely dvě…

06.10.2018 20:06 Aktualizováno Při nehodě osobního auta u města Luže na Chrudimsku zemřely dnes odpoledne dvě spolujezdkyně…

Česko se vzpamatovává z orkánu. Pojišťovny odhadují škody na desítky…

24.09.2018 21:56 Aktualizováno Celá ČR - Silný vítr, který hlavně v neděli večer a v noci na dnešek zasáhl Českou republiku,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama