První hodnocení tunelu Blanka? Řidiči si stěžují, Praha 6 chce ale ještě vyčkat

Praha - Tunel Blanka je v provozu čtvrtý den a řidiči si stěžují na komplikace v pražské dopravě. Praha 6 chce ale vyčkat minimálně měsíc, než vyhodnotí dopady otevření kontroverzní stavby. Šestikilometrový komplex se řidičům otevřel v sobotu po osmi letech budování a se čtyřletým zpožděním. Stavba stála 43 miliard korun, tedy zhruba o deset miliard víc, než bylo původně plánováno.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tunelem Blanka projelo v pondělí 46.400 aut, zhruba o tisícovku méně jich bylo v neděli. "Na hodnocení je zatím čas. Z prvních dnů ostrého provozu není možné vyvozovat konečné závěry," uvedla místostarostka Prahy 6 Petra Kolínská (SZ).

Největší problémy s provozem měly od víkendu Vypich, Svatovítská ulice, ulice Jugoslávských partyzánů a Vítězné náměstí. "Tato místa nápor aut nezvládají," upozornila Kolínská. Částečným řešením by podle ní bylo propojení Svatovítské a Evropské ulice. Obchvat by měl vést kolem železnice a areálu kasáren, v Gymnasijní ulici vedle hotelu Diplomat by ústil na Evropskou ulici.

Diskutuje se o vhodné kapacitě obchvatu a počtu jízdních pruhů. "Intenzivně pracujeme na přípravě projektové dokumentace," uvedla. Samotná stavba by podle jejího odhadu mohla začít v roce 2018.

Jak budou konkrétní dopravní opatření v Praze 6 vypadat a kdy by mohly být realizovány, není jasné. "Provoz musíme sledovat a počkat, až si doprava takříkajíc ´sedne´. Sejdu se se starostou Prahy 6 a následná opatření budeme řešit společně," řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Kdy konkrétně se schůzka se starostou Prahy 6 Ondřejem Kolářem (TOP 09) uskuteční, Dolínek neřekl.

Dolínek se dnes zúčastnil i zasedání rady Prahy 1. Tam radní seznámil s aktuální situací. "Byla to informativní schůzka, kdy jsme panu náměstku řekli, jak chceme nadále postupovat, konkrétní usnesení jsme ale nepřijali," řekl radní Prahy 1 Richard Bureš (ODS). Praha 1 chce v první fázi úprav omezit provoz ve Vítězné ulici a z Karmelitské udělat klidovou zónu, kudy budou moci řidiči projíždět maximální rychlostí 20 km/h.

Pražská policie podle mluvčího Tomáše Hulana dnes zatím nemusela řešit žádný problém týkající se Blanky a v jejím okolí, a to ani v Praze 6.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama