Česko zavál první sníh. Na Karlovarsku a Ústecku komplikuje dopravu

Karlovy Vary/Chomutov - Území České republiky poprvé během letošního podzimu zasáhlo větší sněžení. Předpovědi meteorologů se naplnily a v noci na středu sněžilo na západě a jihu Čech. V Karlovarském a v Ústeckém kraji sníh komplikuje dopravu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Kromě výše položených míst na celém území republiky zasáhlo husté sněžení i nížiny na západě a severozápadě Čech. Právě tam způsobuje sníh řidičům největší problémy. Kamiony se například nedostanou k hraničnímu přechodu Hora Svatého Šebestiána na silnici I/7 z Chomutova do Saské Kamenice v Německu.

Policisté v kraji vyjížděli od noci už k 15 dopravním nehodám. "Již ve čtyři hodiny ráno ucpaly kamiony silnici I/6. Ve stoupání za Karlovými Vary směrem na Prahu se opravuje silnice a je zde semafor. Nákladní vozidla se po zastavení nemohla rozjet. Komunikace byla průjezdná až od 6:45, kdy ji protáhli a posolili silničáři," uvedla policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Od čtvrté hodiny ranní docházelo postupně k dopravním nehodám v Karlových Varech, Bečově, Březové na Karlovarsku a dalších místech. Jen k těžším případům vyjížděli policisté, další nehody si řidiči často řešili sami. Většina nehod se obešla bez zranění nebo byla jen lehká zranění.

Nečekané sněžení v polovině října dělalo ráno problémy i autobusům. Podle ředitele Autobusů Karlovy Vary Zdeňka Suchana měly některé ranní spoje zpoždění do 15 minut. "Cestující to ale chápali. Řidiči se museli vyhýbat popadaným větvím a museli jezdit opatrně. Prioritou je ale bezpečnost cestujících," řekl Suchan ČTK.

Pod tíhou vlhkého sněhu popadaly stromy na Mariánsko-lázeňskou ulici v Karlových Varech, která musela být uzavřena. Hasiči teď bojují s tím, aby popadané stromy co nejdříve odstranili. Spadlý strom komplikovat také dopravu na silnici I/13 mezi Karlovými Vary a Chomutovem, ale hasičům se jej před sedmou hodinou podařilo odstranit a silnici zprůjezdnit.

Na mokré vozovce se už i bouralo. V Ústeckém kraji mezi obcemi Nové Zvolání a České Hamry nezvládl řidič vůz na mokré silnici II/219 a narazil do stromu. Při nehodě se lehce zranila spolujezdkyně.

Spadlý strom zdržel dopravu i na železniční trati Merklín - Dalovice. Některé spoje zde musely nahradit autobusy. Sníh a padající stromy komplikují dopravu i na hlavním železničním tahu Karlovy Vary - Cheb. Dráhy zde zavedly několik bezpečnostních pomalých jízd. Kvůli nim se vlaky budou zpožďovat o deset až 25 minut. Až hodinové zpoždění mají vlaky ve směru Cheb - Marktredwitz.

Chomutovští silničáři vyjížděli do terénu v půl čtvrté ráno. "Místy napadlo až deset centimetrů sněhu, venku byly všechny vozy. Pozor si musejí dát řidiči hlavně v Krušných horách," řekl ČTK Karel Schröter z chomutovského oddělení Správy a údržby silnic Ústeckého kraje. Meteorolog krajské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu Martin Novák řekl, že sníh v západní části regionu padal i v nižších polohách. "V polovině října takové počasí není neobvyklé. Teď už přichází mírné oteplení, deštivo a teploty i v noci nad nulou," uvedl k předpovědi na nejbližší dny.

Meteorologové mají ale pro řidiče a silničáře dobrou zprávu. Sněžení by mělo v průběhu dopoledne ustát. Odpoledne očekávají teploty mezi 6 až 10 °C, na horách by se měly pohybovat kolem 5 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama