Řidiči, pozor. Silnice se proměnily v kluziště, dopravu komplikují sníh a mlha

Celá ČR - Příchod zimního počadí do Česka i dnes komplikuja na mnoha místech dopravu. Silnice jsou namrzlé a leží na nich vrsta sněhu. Úřady vyzývají řidiče ke zvýšené opatrnosti.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zima, ilustrační fotografie

Na severu Olomouckého kraje se již na některých úsecích cest drží sníh. Na Jesenicku jsou vozovky nyní holé a mokré po chemickém ošetření, místy na nich leží ujetá sněhová vrstva. "Sněžilo v pondělí a v noci na dnešek. Ve vyšších polohách se sníh drží prakticky všude, místy leží i v nižších polohách. Všechny vozovky jsou ale ošetřené a sjízdné," řekl dnes ČTK dispečer jesenické správy silnic. Podobná situace panuje také na území sousedního Šumperska.

Na sníh mohou narazit řidiči také na Prostějovsku v oblasti Konicka a Protivanovska, podle správců silnic tam leží na inertních tratích slabá ujetá sněhová vrstva krytá posypem, cesty jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem dnes komplikuje dopravu na vedlejších silnicích na Havlíčkobrodsku, Žďársku a Pelhřimovsku. "Během noci jsme odstraňovali sníh a udržovali silnice ve sjízdném stavu hlavně na Havlíčkobrodsku a Žďársku, poslední výjezdy byly kolem 03:00," řekl ČTK Jakub Pavlas z dispečinku krajských silničářů.

Silnice v Moravskoslezském kraji mohou místy namrzat. Během noci nejvíce nasněžilo na Bruntálsku, a to do tří centimetrů, v některých dalších částech regionu byly spíše přeháňky a sněhový poprašek. "Noc byla ale poměrně klidná. Ve večerních hodinách přetrvávaly problémy v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku, kde silnice sice byla ošetřena, ale řidiči kamionů tam odstavovali svá vozidla a blokovali tak komunikaci," uvedla mluvčí krajských silničářů Šárka Vlčková.

Silnice ve Zlínském kraji mohou dnes ráno místy namrzat. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic ČR by řidiči měli jet opatrně hlavně na Kroměřížsku a v okolí Valašských Klobouk na Zlínsku. V nejvyšších polohách Vsetínska je na cestách ujetý sníh, jinak jsou převážně holé a vlhké, na Valašsku mokré po chemickém ošetření.

Na jižní Moravě jsou dnes ráno silnice druhých a třetích tříd sjízdné jen se zvýšenou opatrnosti. Především v lesních úsecích je může v zatáčkách místy pokrývat námraza. K problémovým místům mohou patřit úseky protínající Chráněnou krajinnou oblast Moravský kras na Blanensku, Národní park Podyjí na Znojemsku a chráněnou oblast Bílé Karpaty na Hodonínsku, kde nejsou cesty kvůli ochraně přírody ošetřovány solí.

Na silnicích v Pardubickém kraji leží místy slabá vrstva sněhu. Řidiči by měli jet opatrně zvláště ve výše položených oblastech. Na uježděnou vrstvu sněhu upozorňují silničáři v oblasti Litomyšle, Moravské Třebové a Žamberka. Zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření leží v Železných horách v okolí Třemošnice, v oblasti Poličky je sníh rozbředlý. Také na menších komunikacích v některých oblastech Královéhradeckého kraje zůstává vrstva sněhu. Na Rychnovsku silničáři varují před možností namrzání vozovek kvůli mlze.

Silnice v Libereckém kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, v horách je na některých vozovkách ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Hlavní tahy jsou po chemickém ošetření mokré, lokálně se může tvořit náledí. Varování platí i pro rychlostní silnici 35, klouzat to může zejména v zatáčkách u Rádelského mlýna při odbočce na Jablonec nad Nisou nebo u Turnova.

Témata: Silničáři | Silnice
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sníh komplikuje dopravu, mnoho nehod a zraněných. Přehled situace po…

19.11.2018 09:45 Aktualizováno V Libereckém kraji v noci místy slabě sněžilo, meteorologové očekávají sněhové přeháňky po celý den…

Na D35 u Křelova havarovala tři auta, jedna osoba zraněna

04.11.2018 19:16 Aktualizováno Nehoda tří osobních automobilů dnes v podvečer na 90 minut zastavila provoz na dálnici D35 u…

Na Bruntálsku se čelně srazila auta, zemřela 75letá žena

03.11.2018 18:09 Aktualizováno Pětasedmdesátiletá žena zemřela dnes odpoledne při střetu dvou osobních vozidel u Starého Města na…

D1 byla uzavřena. Náklaďák odmrštil krávu, nabouralo do ní auto v…

30.10.2018 22:02 Kvůli nehodě na 35. kilometru byla v úterý večer přibližně na hodinu obousměrně uzavřena dálnice D1…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama