Husté sněžení komplikuje dopravu, kamiony mají problémy. Pozor na ledovku

Celá ČR - Na mnoha místech v ČR hustě sněží, což komplikuje dopravu. Některé silnice jsou už pro kamiony uzavřené. Řidiči, ale i chodci by si měli dávat pozor na ledovku a námrazu.

Přidejte svůj názor

Silničáři - posypový vůz

Pražské komunikace jsou dnes sjízdné se zvýšenou opatrností. Na silnicích leží po chemickém ošetření zbytky rozbředlého sněhu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude dnes v hlavním městě převážně zataženo se sněžením. K večeru by srážky měly slábnout. Teploty se udrží pod nulou.

Silnice v Libereckém kraji jsou dnes sjízdné s velkou opatrností. Na cestách leží sníh, místy se pod ním může objevit ledovka. Na Liberecku je stále uzavřena pro auta nad 3,5 tuny silnice třetí třídy přes Oldřichovské sedlo mezi Mníškem a Raspenavou. Kdy se kamiony na silnici mezi Mníškem a Raspenavou vrátí, není jasné. "Zatím to moc růžově nevidím, je tam prudký kopec, serpentiny a nemůžeme tam solit," vysvětlil dispečer.

Rozbředlý sníh na silnicích a sněhové přeháňky čekají dnes řidiče v Ústeckém kraji. Všechny komunikace jsou s opatrností sjízdné. Pozor si musí dát chodci, někde to může klouzat. Ujetá vrstva sněhu leží na silnicích v horských oblastech. Zejména v Krušných horách si musí dát šoféři podle silničářů pozor také na sněhové jazyky.

Na části silnic na východě Čech zůstává nadále ležet sníh. V oblastech udržovaných inertním posypem je uježděný, jinde po solení rozbředlý nebo jsou vozovky mokré. Všechny komunikace jsou s opatrností sjízdné.

Sněžení komplikuje dopravu v Jihočeském kraji. Všechny silnice v regionu jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Na řadě vozovek leží vrstva čerstvého nebo ujetého sněhu. Teploty v Jihočeském kraji navíc zůstávají pod nulou, to znamená, že se může tvořit námraza.

Se zbytky rozbředlého sněhu a dalším sněžením musí dnes počítat řidiči v Plzeňském a Karlovarském kraji. Po nočním sněžení jsou silnice s opatrností sjízdné, sněžení ale hlavně na Šumavě nekončí a sníh může při teplotách pod nulou na silnicích i zůstávat.

Silnice na Vysočině jsou dnes sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Platí to také o úseku dálnice D1, který regionem vede. Na většině míst kraje sněží. Na vozovkách nižších tříd leží vrstva ujetého nebo zledovatělého sněhu. Vyplývá to z informací dispečinku Správy a údržby silnic Vysočina. Na dálnici D1 mezi 45. a 94. kilometrem leží rozbředlý sníh po chemickém ošetření.

Až do odvolání zůstává pro kamiony a nákladní vozy s přívěsem uzavřena silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku. Jinak jsou všechny silnice v Moravskoslezském kraji sjízdné, hlavně v Jeseníkách by ale řidiči měli jezdit se zvýšenou opatrností. Na silnicích nižších tříd tam může být slabá vrstva ujetého sněhu, místy i led, ale kryté posypem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama