Taxikáři v pondělí ráno zablokují pražskou magistrálu

Praha – V pondělí ráno bude na pražské magistrále rušno. Taxikáři se ji chystají na protest zablokovat. Na místě jich může být až několik set. Taxikáři demonstrovali už loni v létě, vozidla tehdy omezila provoz v centru.

Přidejte svůj názor

371

Jednání Asociace koncesionářů v taxislužbě (AKT) s magistrátem ztroskotala loni v listopadu, i proto chce zkusit nátlakovou cestu. Taxikáři požadují, aby Praha zrušila maximální povolenou cenu za kilometr jízdy taxi a ustoupila od přezkoušení řidičů z cizího jazyka a místopisu. Vadí jim také to, že jeho úředníci nekontrolují řidiče, které si zákazníci objednávají přes mobilní aplikace.

Předseda AKT Daniel Tarljovský tvrdí, že magistrát s asociací nekomunikuje. Primátorka nesouhlasí, jednání skončila podle ní kvůli tomu, že asociace k nim nedodala podklady.

Demonstrovat se mělo už 1. září, akci ale odvrátil slib Krnáčové, že do konce roku zvýší maximální cenu za kilometr jízdy v taxislužbě. To se ale nestalo. Podle úřadu nesou vinu sami taxikáři, kteří nedodali potřebné materiály. Magistrát požadoval, aby stanovili standardy, tedy například třídu a staří vozidla, a vyčíslili reálné náklady.

Řidiči taxi mají sraz na Strahově, odkud se kolem 5:00 přesunou na magistrálu. Podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) si tím berou Pražany jako rukojmí. Pořadatelé protestu oponují, že pojedou ještě před začátkem pondělní ranní dopravní špičky.

Témata: Taxi | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívoz v Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem nejezdí, fouká silný vítr

10.12.2018 08:33 Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru.…

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama