Řidiči, pozor. Na silnicích se po ránu vyskytuje námraza, někde i sněží

Celá ČR - Počasí ve středu opět komplikuje dopravu. Kromě sněhových přeháněk, se na některých místech může dokonce tvořit i náledí. Zejména řidiči by proto měli být po ránu velmi obezřetní.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Nejhorší situace je zřejmě na Liberecku, kde jsou silnice sjízdné se zvýšenou opatrností. Kvůli převážně mokré vozovce se lokálně se může tvořit i náledí. Opatrní by pak měli řidiči být zejména na hlavním tahu z Liberce na Turnov.

Rozbředlý sníh komplikuje dopravu i v Olomouckém kraji - hlavně ve vyšších polohách. I tady jsou ale všechny silnice se zvýšenou opatrností sjízdné.

Hlavní tahy na Vysočině jsou většinou mokré po chemickm ošetření, na vedlejších silnicích je vrstva ujetého a někde rozbředlého sněhu krytá posypem. V kraji navíc stále sněží, na Žďársku padá déšť se sněhem.

"Během noci jsme vyslali do terénu na celém území kraje 53 sypačů," řekl ČTK Jiří Havel z dispečinku krajských silničářů. Je zataženo, vane slabý vítr, teploty se pohybují kolem nuly.

V Moravskoslezském kraji jsou všechny silnice sjízdné, místy mohou namrzat. Silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku je od pondělního večera zatím uzavřena pro kamiony a nákladní vozy s přívěsem.

Ledovka hrozí i u Gerlovy Huti na Šumavě a u Libkova na Domažlicku. e vyšších polohách Šumavy, kde silničáři kvůli ochraně přírody nemohou používat sůl, je na vozovkách ujetá vrstva sněhu krytá drtí.

Témata: doprava | Silnice | Počasí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama