Blanka mimo provoz: Tunel byl na hodinu obousměrně uzavřen. Důvod?

Praha - Kontroverzní tunel Blanka byl dnes mezi 09:00 a 10:00 uzavřen a před vjezdy se z obou stran tvořily kolony. Příčina uzavření byla zpočátku nejasná.

Přidejte svůj názor

Policie měla informace o nespecifikované chybě řídicího systému. Odpovědný zaměstnanec z magistrátu později řekl, že příčinou uzavření byl prach z běžných stavebních prací, na který správně zareagovalo čidlo. Na základě toho byl tunel automaticky uzavřen. Podobná situace podle něj nastala poprvé za dobu, co tunel Blanka funguje.

Náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD) ČTK sdělil, že "došlo k poruše čidel". Hasiči nebyli podle mluvčí Pavlíny Adamcové do Blanky přivoláni.

Problematická silniční stavba se po řadě odkladů otevřela loni v září. Vyšla na 43 miliard korun, tedy zhruba o deset miliard více, než bylo původně plánováno. Šestikilometrovým tunelovým komplexem každý den projede v průměru asi 60.000 aut.

Témata: Tunel Blanka | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko se vzpamatovává z orkánu. Pojišťovny odhadují škody na desítky…

24.09.2018 21:56 Aktualizováno Celá ČR - Silný vítr, který hlavně v neděli večer a v noci na dnešek zasáhl Českou republiku,…

Provoz na D1 u Jihlavy zkomplikovala nehoda. Jeden mrtvý, přistával…

17.08.2018 14:40 Aktualizováno Jihlava - Na dálnici D1 u Jihlavy dnes havarovalo auto, jeden člověk zemřel. Nehoda komplikovala…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama