Dálnice D1 je u Vlašimi uzavřena. Až do nedělního dopoledne

Vlašim - Nejvytíženější dopravní tepna v České republice, dálnice D1, je kvůli demolici dvou mostů zcela uzavřena. Řidiči cestující mezi Prahou a Brnem se musí připravit na dlouhé objížďky. Uzávěrka potrvá až do nedělních 11 hodin dopoledne.

Přidejte svůj názor

Dálnice D1 v průběhu opravy

V rámci rekonstrukce nejvytíženější české dálnice strhávají silničáři dva mosty. Dálnici tak mezi 41. a 56. kilometrem zcela uzavřeli. Uzávěrka trvá od sobotních 19 hodin do nedělních 11 hodin. Objízdné trasy se liší podle toho, v jakém směru motoristé jedou.

Nejhůře jsou na tom řidiči kamionů. Pro vozidla nad 12 tun totiž Ředitelství silnic a dálnic vytyčilo objížďku vedoucí výhradně po silnicích 1. třídy, respektive po českobudějovické dálnici D3. Ve směru od Prahy musejí kamiony sjíždět už na 21. kilometru. Po silnici I/3 a dálnici D3 dojedou až k Táboru, odkud se po silnici I/19 vydají na Humpolec. Na dálnici najedou až na 90. kilometru. Místo 71 km tak najedou 132 km.

Řidiči osobních automobilů jedoucí z Prahy do Brna budou sjíždět na 41. kilometru u Šternova. Uzavřený úsek objedou po silnicích II. třídy přes Divišov, Vlašim, Čechtice a u Lokte na 66. kilometru se na dálnici vrátí. Uzavřený úsek měří 25 kilometrů, objížďka je o 15 kilometrů delší.

Delší objížďka čeká na řidiče, kteří jedou od Brna směrem na Prahu. Z dálnice sjedou na 56. kilometru u Soutice. Přes Trhový Štěpánov, pojedou na Vlašim, kde se tedy budou křížit objížďky z obou směrů. Objížďka od Brna pak vede na Benešov, kde se řidiči napojí na silnici I/3 z Českých Budějovic, po které budou pokračovat až do Mirošovic (Exit 21). Objížďka je o 13 kilometrů delší než by byla cesta po dálnici.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama