Nová služba: Zjistěte si před cestou, kde jsou uzavřené silnice

Praha - Ředitelství silnic a dálnic ve spolupráci s krajskými úřady dnes spustilo novou službu motoristům. Na nově zřízených webových stránkách je možné se před cestou podívat, kde všude jsou uzavírky a podle toho si trasu naplánovat. Před letní dovolenou to může znamenat příjemnější cestování.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371

Uzavírky, stavební práce, objížďky. Před létem se spouští desítky a desítky nových oprav a staveb a pro řidiče to znamená kolony a čekání. Ví o tom své třeba na hlavním dovolenkovém tahu z Jihlavy na Vídeň a dál na jih, opravují tu naráz hned tři úseky.

  • Služba je dostupná zde

Cestování na Vídeň, Slovinsko a Chorvatsko se protáhne o desítky minut, ve špičce i o hodinu. Někteří řidiči jsou z nově spuštěné opravy nesví, další trpělivě čekají, až se kolony pohnou.

Jenže kdyby se tito řidiči před cestou podívali na nový web ředitelství silnic a dálnic, kde jsou v unikátní mapě k vidění všechny opravy a uzavírky, nemuseli by čekat a mohli by si naplánovat cestu jinudy.

"Je to mapový portál, ve kterým se plánují uzavírky a ve kterých termínech," vysvětlil pro TV Nova generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Na webových stránkách najdete i všechny nové uzavírky na dálnicích D1, jako je třeba ta mezi Měřínem a Velkým Meziříčím. Stejně tak jsou tam vidět opravované úseky a uzavírky i na silnicích 1.,2. a 3. tříd.

"Řidiči najdou informace o každém regionu České republiky," popsal funkci spuštěného portálu prezident asociace krajů České republiky Michal Hašek. Navíc ŘSD zřídilo i bezplatnou dálniční linku, na které je možné se při jakýchkoliv potížích dovolat pomoci.

Témata: doprava | Silnice | řsd
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívoz v Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem nejezdí, fouká silný vítr

10.12.2018 08:33 Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru.…

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama