Peklo na silnicích: 4 nehody za 3 hodiny. Hasiči měli plné ruce práce

Zdíkov - Během několika málo hodin vyjížděly ve středu ráno hasičské jednotky Jihočeského kraje ke čtyřem dopravním nehodám, které byly ohlášeny s nutností vyproštění zaklíněných osob, speciální vyprošťovací zařízení nakonec hasiči použili jen jednou.

Přidejte svůj názor

Autonehoda

K první nehodě vyjížděli hasiči jen pár minut po půl šesté ráno, ve Zdíkově nabourala řidička do stromu. V autě, které skončilo ve stromě, sedělo společně s řidičkou dítě, které bylo při příjezdu hasičů mimo havarovaný vůz. Žena ale ze zničeného auta ven nemohla.

Dítě si okamžitě převzali záchranáři, řidičku museli hasiči z vozu dostat předními dveřmi pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Hasiči zároveň provedli nezbytné protipožární opatření a také zamezili úniku provozních kapalin.

Na silnici vedoucí z Hrdějovic do Hluboké nad Vltavou boural řidič jen 40 minut po první nehodě. I v tomto případě byla nahlášena nutnost vyproštění osob. Na místě nalezli hasiči havarované auto na střeše, řidič z něj vylezl bez jejich pomoci, proto ho po příjezdu zdravotnické záchranné služby předali do péče zdravotníků.

K dalšímu vyproštění mělo dojít čtvrt hodiny před osmou, u obce Horusice se převrátil kamion, i v tomto případě se řidiči podařilo z vozu dostat ještě před příjezdem hasičů. Zdravotníci v té době již byli na místě a muže ošetřovali.

V 7:50 byla nahlášena nehoda tří vozidel, i v tomto případě měli řidiči problémy se z havarovaných vozů dostat. Jednalo se o střet dvou osobních aut a dodávky. V havarovaných vozech nakonec nezůstala žádná zaklíněná osoba, hasiči nikoho nevyprošťovali, u havarovaných vozů provedli protipožární opatření. Při nehodě se zranili dva lidé, které si převzali zdravotníci.

Témata: Nehody aut | Hasiči
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívoz v Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem nejezdí, fouká silný vítr

10.12.2018 08:33 Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru.…

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama