Peklo na cestě k moři: Rakouskem o víkendu téměř neprojedete

Praha - Pokud se o víkendu chystáte k moři, s největšími komplikacemi počítejte hned za hranicemi. Provoz na mnoha místech v Rakousku totiž zkomplikují uzavírky a velké akce.

Přidejte svůj názor

Vlajka Rakouska

"Tento víkend se dají očekávat komplikace ve Vídni, na dálnici A9 a rakouských i chorvatských hraničních přechodech," upozorňuje Ústřední automotoklub. Připravte se tedy na to, že cesta na dovolenou se vám může pořádně protáhnout.

Tunel Gleinalm na dálnici A9 uzavřen

Po požáru vozidla zůstává na několik týdnů zcela uzavřen tunel Gleinalm na rakouské dálnici A9. Objízdná trasa je vyznačena a vede po místních silnicích.

Uzavírky ve Vídni u Prátru

V rakouské metropoli bude od páteční 20 hodiny do pondělní 15 hodiny uzavřena dálnice A23 u Pratru. Objízdná trasa povede po provizorní komunikaci, která má jeden jízdní pruh. Navíc z dálnice A4 nebude možné najet na objízdnou trasu za dálnici A23 směr jih. "Očekáváme tu velké komplikace v dopravě a na všech příjezdech," potvrdil obavy dopravní expert z rakouského autoklubu ÖAMTC.

Moto GP v rakouském Spielbergu

V rakouském městečku Spielberg se od pátku do neděle konají závody Moto GP. Největší nápor návštěvníků se očekává v neděli, a tak počítejte s velmi silným provozem v okolí města a na Pyhrnské dálnici A9.

Kontroly na hranicích způsobují kolony

Kontroly vozidel kvůli migraci způsobují největší komplikace na dálnici A12 na hraničním přechodu Kufstein a dálnici A4 na hraničním přechodu Nickelsdorf. Zdržení tam v dopravní špičce dosahuje několika desítek minut.

Stavba dálnice ve Slovinsku

Ve Slovinsku staví tamní správa silnic novou dálnici A4 mezi městem Ptuj a hraničním přechodem s Chorvatskem Macelj. Již minulé víkendy ukázaly, že se tam pravidelně tvoří dlouhé kolony vozidel v obou směrech. Tento trend očekáváme i pro nadcházející víkend.

Témata: Rakousko | doprava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívoz v Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem nejezdí, fouká silný vítr

10.12.2018 08:33 Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru.…

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama