Dodávku na dálnici zcela pohltily plameny, nevydržela izolace

Strakonice - Na strakonické dálnici D4 u Jíloviště začala ve čtvrtek odpoledne hořet Avia. I přes to, že jel zrovna kolem vyšetřovatel požárů, který ihned začal s plameny bojovat ručním hasícím přístrojem, s ohněm si musely poradit až přivolaná hasičská technika.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Požár malého nákladního vozidla na sedmém kilometru dálnice D4 na úrovni motorestu Jíloviště ve směru z Prahy byl nahlášen ve čtvrtek těsně po půl třetí odpoledne.

Jako první se dostal na místo vyšetřovatel požárů Zdeněk Stoklasa, který byl zrovna poblíž: „Snažil jsem se zasáhnout ručním hasicím přístrojem, ale kabina už byla celá v plamenech, takže to spíše připomínalo donquichotský boj s větrnými mlýny."

Na místo brzy dorazila policejní hlídka, která zastavila provoz ve směru do Strakonic. "Po chvíli přijely první cisterny a požár byl v 14:50 hodin lokalizován. Poté velitel zásahu přeskupil techniku a policie částečně obnovila provoz v levém jízdním pruhu. Za necelou hodinu se pak podařilo požár zcela zlikvidovat. Na místo se následně dostavili i silničáři, kteří ohořelý vrak vozidla částečně zasahující z odstavného do pravého pruhu označili mobilní šipkou," přiblížil okolnosti požáru mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

Příčinou požáru byla spadlá izolace motorového prostoru na výfukové potrubí, řidiči se podařilo dostat z vozu bez zranění. Přímé škody vyšetřovatel po uhašení požáru vyčíslil na 50 tisíc korun.

Témata: požár | dálnice D4
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívoz v Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem nejezdí, fouká silný vítr

10.12.2018 08:33 Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru.…

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama