Dopravu o víkendu zkomplikují kontroly, na tohle se zaměřují

Praha - Ani tento víkend to pro řidiče nebude na silnicích žádný med. Hustá doprava se dá očekávat v okolí Brna, kde se pojede populární motoristický závod. Komplikace budou i v zahraničí, kde se zdržíte nejen kvůli uzavírkám, ale také kontrolám na hranicích.

Přidejte svůj názor

Dálnice, ilustrační foto

"Tento víkend bude dopravu blokovat velká cena silničních motocyklů v Brně, opravy a stavby dálnic a kontroly na hraničních přechodech," upozorňuje Ústřední automotoklub, který sestavil přehled komplikací, na které můžete o víkendu narazit.

Velká cena silničních motocyklů v Brně

Očekáváme silný provoz v okolí silničního okruhu v Brně, ale také na rakouském hlavním tahu z Vídně do Mikulova.

Tunel Gleinalm na dálnici A9 uzavřen

Po požáru autobusu zůstává až do zhruba 5. září obousměrně uzavřen tunel Gleinalm na rakouské dálnici A9. Objízdná trasa je vyznačena a vede po místních silnicích Semmering Schnellstraße (S6) a Brucker Schnellstraße (S35).

Festival v rakouském městě St. Pölten

V rakouském městečku St. Pölten se od čtvrtka do soboty koná velký hudební festival. Největší nápor návštěvníků se očekává již ve středu a odjezd návštěvníků z festivalu bude až v neděli, a tak počítejte s velmi silným provozem v okolí města a na dálnici A1.

Stavba dálnice ve Slovinsku

Ve Slovinsku staví tamní správa silnic novou dálnici A4 mezi městem Ptuj a hraničním přechodem s Chorvatskem Macelj. Již minulé víkendy ukázaly, že se tam pravidelně tvoří dlouhé kolony vozidel v obou směrech. Tento trend očekáváme i pro nadcházející víkend.

Uzavírky dálnic v Německu

Od sobotní 6. hodiny ranní se do nedělní 20. hodiny večerní uzavře dálnice A7 mezi exity Gramschatzer Wald - Dreieck Schweinfurt ve směru z Würzburg na Fulda.

Od sobotní 21 hodiny večerní do nedělní 7 hodiny ranní bude obousměrně uzavřena dálnice A7 mezi exity Bockenem - Seesen (Harz).

Kontroly na hranicích způsobují kolony

Kontroly vozidel kvůli migraci způsobují největší komplikace na dálnici A12 na hraničním přechodu Kufstein, dálnici A1 na hraničním přechodu Walserberg nedaleko Salzburgu a dálnici A4 na hraničním přechodu Nickelsdorf. Zdržení tam v dopravní špičce dosahuje několik desítek minut.

Upozornění pro turisty

Státy EU se při silničních i hraničních kontrolách zaměřují také na převoz zbraní. Důrazně nedoporučujeme převážet například nože s délkou čepele nad 10 cm, pepřové spreje, boxery, střelné a sečné zbraně. Pokud policisté nebo celníci podobnou zbraň naleznou, budete mít obrovské problémy a zaplatíte tučnou pokutu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívoz v Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem nejezdí, fouká silný vítr

10.12.2018 08:33 Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru.…

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama