Pozor na cestě do Zlína: Kvůli opravě dálnice kolabuje doprava

Zlín - Až do konce října se musejí obrnit pořádnou dávkou trpělivosti řidiči, kteří budou projíždět Otrokovicemi. Silničáři tam totiž začali s opravou dálnice D55. Doprava kolabuje hlavně ve směru do Zlína.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Problémy v Otrokovicích začaly úderem sedmé hodiny ráno, kdy silničáři uzavřeli dálniční nájezd ve směru na Přerov. Provoz mezi Zlínem a Otrokovicemi začal okamžitě kolabovat. Projetí zhruba kilometrového úseku, které během normálního provozu trvá zhruba minutu, se protáhlo na desítky minut.

To nezpomalilo jen osobní auta, ale i trolejbusy, které nemají šanci se kolonám vyhnout. Kolony aut se okamžitě vytvořily i na dálnici D55, kde se od rána jezdí oběma směry jen po její jedné polovině. Tu druhou totiž obsadili dělníci a začali s frézováním asfaltu.

Jediné rychlé spojení mezi Zlínem a Otrokovicemi zaručují vlaky. Řidiči, kteří jedou do Zlína po D55, by tak raději, minimálně v dopravních špičkách, měli sjet v Hulíně a pokračovat přes Holešov. Oprava povrchu dálnice mezi oběma otrokovickými sjezdy bude trvat dva měsíce. Silničáři ji mají naplánovou až do 30. října.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Provoz na D1 u Jihlavy zkomplikovala nehoda. Jeden mrtvý, přistával…

17.08.2018 14:40 Aktualizováno Jihlava - Na dálnici D1 u Jihlavy dnes havarovalo auto, jeden člověk zemřel. Nehoda komplikovala…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama