Vlak Arrivy projel návěstidlem, provoz na trati Benešov-Praha zastaven

Čerčany - Provoz na železničních tratích z Prahy do Benešova a z Vraného nad Vltavou do Čerčan musel být v pátek ráno zastaven. Vlak společnosti Arriva projel návěstidlem zakazujícím jízdu. Provoz byl zastaven krátce po půl sedmé, mimořádnost potrvá nejméně do půl deváté. Vlaky kvůli tomu nabírají až 90minutové zpoždění.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal zatím pouze uvedl, že šlo o nedovolenou jízdu kolem návěstidla zakazujícího další jízdu s následným rozříznutím výhybky. Nikdo nebyl zraněn, škoda zatím není známa.

"U našeho ranního vlaku z Prahy do Benešova došlo k mimořádné události, strojvedoucí projel v Čerčanech návěstidlo zakazující další jízdu. Velmi se omlouváme našim cestujícím i cestujícím Českých drah za komplikace, které jsme v ranní špičce na trati způsobili," uvedla mluvčí Arrivy Nikola Šeligová. "Nedošlo k žádné nehodě, nikomu se nic nestalo. Událost vyšetřujeme," dodala.

Cestující Českých drah mohou v úseku mezi Prahou a Čerčany využít vlaky regionální dopravy. Z Čerčan do Benešova České dráhy zajistí náhradní autobusy. Rychlík, který vyjel v pět ráno z Českých Budějovic do Prahy, se vrátí zpět do Benešova, kde jízdu ukončí.

Návěstidlem projel ranní spoj Arrivy, který z Prahy vyjel v 06:02. Další spoje tohoto přepravce budou odřeknuty. Jde o vlak vyjíždějící z Benešova v 07:06 a spoj z Prahy v 08:02. Cestující se zakoupenou jízdenkou mohou požádat o vrácení jízdného.

České dráhy byly do letošního února jediným přepravcem, který na trati mezi Prahou a Benešovem jezdil. Poslední únorový den začala v tomto úseku jezdit Arriva, která patří do skupiny Deutsche Bahn.

Témata: železnice | Arriva
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama