Řidiči, pozor. Silnice namrzají, ve vyšších polohách leží zbytky sněhu

Jihlava/České Budějovice/Ústí nad Labem - Na Vysočině sypali silničáři v noci na dnešek hlavní tah I/34 mezi Humpolcem a Havlíčkovým Brodem, kde hrozilo namrzání vozovky. Řidiči by měli jezdit se zvýšenou opatrností také na Žďársku. Potíže jsou i na jihu a severu Čech.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Nyní jsou silnice na Vysočině holé a mokré, na Havlíčkobrodsku byla nad ránem místy mlha. Přes den bude v kraji převážně oblačno s ojedinělými přeháňkami, většinou sněhovými, uvedl Český hydrometeorologický ústav. Odpolední teploty budou nejvýše mezi dvěma až šesti stupni Celsia.

Silničáři nabádají v Krušných horách k opatrnosti na silnicích prvních i nižších tříd. Zbytky rozbředlého sněhu leží především ve vyšších polohách na Mostecku a Chomutovsku. Silnice jsou s opatrností sjízdné, místy se objevují sněhové přeháňky. Ostatní silnice v kraji, včetně dálnice D8, jsou většinou vlhké a sjízdné bez obtíží.

Podle meteorologů bude dnes v Ústeckém kraji oblačno až zataženo, především na severu a na horách místy déšť nebo přeháňky, v polohách nad 500 metrů srážky smíšené nebo sněhové.

Všechny silnice v Jihočeském kraji jsou sjízdné, zhruba 40 procent z nich se zvýšenou opatrností. Pozor si řidiči musí dát zvlášť na Lipensku, Vimpersku a Kaplicku. Momentálně nejsou v kraji hlášeny žádné dopravní nehody.

"Zhruba polovina našich vozů byla přes noc v terénu. Vozovky jsou mokré, ze 60 procent jsou sjízdné bez omezení. Na Strakonicku, Táborsku či Písecku jsme dělali preventivní posyp," řekl dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Jan Vykouk. Silničáři jsou nyní v pohotovosti a vyčkávají, jaký bude aktuální vývoj počasí, protože přes noc v některých lokalitách poprvé výrazně nasněžilo. Například v Churáňově na Prachaticku to bylo až osm centimetrů.

Na silnicích v nejvyšších polohách Orlických hor leží slabá vrstva uježděného sněhu, která je krytá posypem. Ostatní silnice v Královéhradeckém kraji jsou sjízdné bez omezení.

Předpověď na úterý (00-24):
Oblačno až polojasno. Na horách místy, jinde jen ojediněle, sněhové přeháňky, během dne v polohách pod 500 m smíšené. V noci a ráno ojediněle náledí. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na středu (00-24):
Oblačno až polojasno, informuje chmi.cz. Na horách místy, jinde jen ojediněle, sněhové přeháňky, během dne v polohách pod 400 m i smíšené. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Polojasno až oblačno, na jihozápadě zataženo a místy sněžení, během dne v polohách pod 500 m déšť se sněhem nebo déšť. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce až -8 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

Témata: Silnice | doprava | Počasí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama