Pozor na silnicích: Sníh a ledovka komplikují dopravu, nejvíce na Vysočině

Praha - V celém Česku jsou dnes všechny silnice sjízdné s opatrností, na horách může ležet na komunikacích sníh. Pozor by si řidiči měli dát především na Vysočině a severu Čech.

Přidejte svůj názor

Silničáři - posypový vůz

Na Vysočině brzdily uvízlé kamiony dopravu na silnici I/38 u Vílance na Jihlavsku a mezi Havlíčkovým Brodem a obcí Štoky. V kopcích měly problémy i autobusy. Policie od 05:00 eviduje po celém kraji více než 30 dopravních nehod, podle prvních informací by při nich neměli být vážně zranění lidé. Silničáři mají venku veškerou techniku, tedy více než stovku sypačů.

Na ledovku si musí dát řidiči pozor zejména v Ústeckém kraji, kde na silnici 8 mezi Lovosicemi a Teplicemi zůstalo několik odstavených nákladních aut. V Ústeckém kraji je ledovka také na Litoměřicku kolem Třebívlic, kde jsou také odstavené nákladní automobily. Od rána řeší policie na severu Čech několik nehod. Kamion havaroval například na Litoměřicku na silnici I/15 u Podsedic.

Problémy mohou mít kamiony i v Libereckém kraji, kde od rána sněží, silnice jsou zde ale s opatrností sjízdné. Před ledovkou varují silničáři na silnicích 283, 284 a 286 na Semilsku. Pozor by si měli dát motoristé také v horských oblastech, kde už na silnicích třetích tříd leží ujetá vrstva sněhu.

Bez zimní výbavy by auta na silnici neměla vyjíždět, upozorňují silničáři. Řidiči mají od 1. listopadu povinnost mít za špatných podmínek na autě zimní gumy. V případě, že bude na silnici náledí nebo sníh, nesmí řidiči s autem na letních pneumatikách vyjet. To samé platí v případě, kdy zimní obutí přikazuje dopravní značení.

Sníh je místy na silnicích také v Karlovarském kraji, a to hlavně ve vyšších polohách. V okolí Božího Daru jsou silnice pod tenkou vrstvou sněhu jen s vyjetými kolejemi.

Pouze se zvýšenou opatrností jsou sjízdné všechny jihočeské silnice. Sněžení může podle silničářů mírně komplikovat dopravu na Jindřichohradecku.

Slabý poprašek sněhu leží zvláště ve výše položených oblastech také na silnicích v Pardubickém kraji. Se sněhem musejí řidiči počítat ve Svitavách, v oblasti Moravské Třebové, Poličky, Přelouče, Skutče, Vysokého Mýta a v Železných horách. V Královéhradeckém kraji hrozí namrzání silnic na Rychnovsku, Náchodsku a Trutnovsku.

Moravskoslezští silničáři vyslali v noci do terénu 12 sypačů, které vozovky preventivně posypaly. Všechny silnice v Moravskoslezském kraji jsou sjízdné.

Předpověď na pátek (00-24):
Oblačno až zataženo, místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, v polohách pod 400 m přechodně i srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, místy tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na severní.

Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až zataženo, zpočátku místy, postupně jen ojediněle sněhové přeháňky. K večeru místy ubývání oblačnosti, uvedl chmi.cz. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti až -7 °C, místy tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Většinou polojasno, místy zataženo nízkou oblačností a ojediněle slabé sněžení. Během dne od západu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, při celonočním vyjasnění až -9 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Témata: Silnice | doprava | Zima
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Západ Čech ochromila ledovka. Desítky nehod, řidiči i chodci by měli…

30.11.2018 15:51 Aktualizováno Hasiči doporučují v Karlovarském kraji kvůli ledovce řidičům vůbec nevyjíždět. Potíže jsou na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama