Pozor na silnicích: Dopravu na Zlínsku komplikuje vichřice, Plzeňsko zahalila mlha

Zlín - Dopravu ve Zlínském kraji komplikuje velmi silný vítr, řidiči by proto měli jet opatrně. Na Plzeňsku naopak pozor na hustou mlhu, vozovky mohou namrzat.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Kvůli silnému větru vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) pro zlínský region výstrahu, která platí až do úterních 12:00. Vítr v kraji může dosahovat rychlostí nad 70 kilometrů za hodinu. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. Vzhledem k podmáčenému terénu lze očekávat i vyvracení stromů.

V kraji je ráno oblačno až zataženo. Teplota se pohybovala od devíti do 13 stupňů Celsia. Podle meteorologů by odpoledne měla stoupnout na plus 14 stupňů.

Mlha a místy slabé mrholení komplikují dnes ráno dopravu na silnicích v Plzeňském kraji. Na zledovatělé vozovce ráno havarovalo například osobní auto u Bolešin na Klatovsku nebo u Chodové Plané na Tachovsku.

Mlha s dohledností do 100 metrů je podle silničářů například na Rokycansku, a to i na dálnici D5, místy také na Tachovsku, Klatovsku či na Šumavě. Mrholení se přidává například na Domažlicku nebo Rokycansku.

Témata: doprava | Počasí | Zima
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama