Kolaps na D1 u Brna: Dopravu zkomplikovaly vážné nehody

Brno - D1 nedaleko Brna dnes zablokovaly nehody několika kamionů a dodávky s nákladním vozem. Několik osob utrpělo zranění. Tvořily se dlouhé kolony, ucpané byly i objízdné trasy. Plně se podařilo dálnici zprůjezdnit až kolem 14:30.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

První nehoda se stala u Velké Bíteše před 02:00. Kamion jedoucí na Prahu narazil do mobilních betonových svodidel. Nikdo nebyl zraněn. Dálnice byla ve směru na Brno zhruba do deváté hodiny uzavřená, poté policisté zprovoznili jeden jízdní pruh. Na Prahu se jezdilo také jedním pruhem. Provoz v tomto úseku policisté zcela obnovili kolem 10:00.

Před desátou hodinou se srazily dodávka s nákladním vozem na 152. kilometru rovněž ve směru na Brno. Dálnice byla v tomto místě také neprůjezdná, opět se utvořila několikakilometrová kolona. Provoz policisté plně obnovili krátce po 13:00.

"Podle dosavadních informací přijížděl řidič dodávky s přívěsným vozíkem ke koloně vozidel a narazil do stojícího nákladního automobilu," uvedla mluvčí. Při nehodě utrpěl zranění 27letý řidič dodávky.

Další nehoda na 169. kilometru, která se stala krátce po 05:00, dálnici uzavřela ve směru na Prahu. 37letý řidič bulharského kamionu převážejícího hliníkové profily vyjel z vozovky a převrátil se. Podle policie při řízení pravděpodobně usnul, lehce se zranil. I zde se vytvořila několikakilometrová kolona. Převrácený kamion bylo potřeba vyprostit, což trvalo do odpoledních hodin.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívoz v Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem nejezdí, fouká silný vítr

10.12.2018 08:33 Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru.…

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama