Českým invalidům v cizině odtahují auta

Praha - České označení "invalida" je dokladem, který platí pouze na českém území. Upozorňuje na to čtvrteční vydání deníku Lidové noviny.

Přidejte svůj názor

371

V Rakousku, Německu a dalších okolních státech je tato scéna poměrně častá – na parkoviště přijede vůz s českou poznávací značkou a zaparkuje na místě vyhrazeném tělesně postiženým. Má na ně právo. Za čelním sklem má zastrčený piktogram vozíčkáře v modrém poli, tedy české označení pro invalidu.

Když se však tento člověk po několika hodinách ke svému autu vrátí, má v lepším případě za stěračem lístek s pokutou neb botičku na kole; v horším případě svůj vůz vůbec nenajde, protože mu ho policisté odtáhnou.

"Stává se to často. Když jsem byla naposledy v lázních, mezi invalidy se tento problém hodně řešil. Dost lidí mi říkalo, že za to v cizině dostalo pokutu," tlumočí jedno z hlavních lázeňských témat tělesně postižených Petra Škeříková.

Za všechno může ledabylost českých úřadů. Během více než deseti let totiž Česko nedokázalo sladit své označení zdravotně postižených osob se zbytkem Evropy.

Témata: auto, moto | Lidé
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívoz v Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem nejezdí, fouká silný vítr

10.12.2018 08:33 Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru.…

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama