Dálnice D8 je opět otevřena. Jablonec nad Nisou hlásí kalamitu, nasadil Stalinovy ruce

Ústí nad Labem/Liberec - Dálnice D8 je před státní hranicí po nehodě na německé straně a údržbě dvou tunelů na české straně znovu otevřena. V Jablonci nad Nisou vyhlásili dnes v 11:00 kvůli sněhu kalamitní stav.

Přidejte svůj názor

Silnice v zimě, ilustrační fotografie

Dálnice byla dnes ráno zcela uzavřena kvůli nehodě na německé straně. Poté se zhruba na půl hodiny uzavřely tunely Libouchec a Panenská před hranicemi v obou směrech kvůli nutné údržbě.

V současné době je provoz v tunelech sveden vždy pouze do jedné tunelové trouby.

Trasa od Českého středohoří po hranice je podle silničářů protažena, v levém pruhu mohou být zbytky sněhu.

Kalamita v Jablonci

Za víkend napadlo v Jablonci nad Nisou více než půl metru sněhu. Hlavní ulice ve městě jsou protažené a sjízdné, lemují je ale vysoké sněhové mantinely a do některých míst se ještě ani technika nedostala. "Prioritně je potřeba zprůjezdnit všechny trasy pro městskou dopravu a vozy integrovaného záchranného systému. Sněhem je zavaleno 70 procent chodníků, sníh je potřeba uklidit z rozhledových polí na křižovatkách, z přechodů pro chodce a ze zastávek MHD," doplnila mluvčí magistrátu Markéta Hozová.

Na úklid sněhem zavalených ulic města byla nasazena veškerá dostupná technika městských technických služeb i externích dodavatelů. Technické služby do úklidu sněhu nasadí i obří lopatkový nakladač ruské výroby takzvané Stalinovy ruce.

Správa komunikací ve spolupráci s technickými službami připravuje harmonogram úklidu a odvozu sněhu z pěších zón v centru města. "Žádáme řidiče o respektování dopravního značení a tabulí s informacemi o plánovaném úklidu sněhu. Přeparkováním a uvolněním prostoru pro průjezd techniky výrazně přispějí ke zklidnění situace na parkovacích plochách," dodala mluvčí radnice.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívoz v Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem nejezdí, fouká silný vítr

10.12.2018 08:33 Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru.…

Ledovka způsobila kalamitu: Zavřené silnice, popadané stromy, rychlíky…

03.12.2018 09:37 Aktualizováno Na Vysočině od neděle místy prší, silnice jsou kvůli ledovce sjízdné se zvýšenou opatrností.…

Česko pokrývá ledovka: Sjízdnost silnic velmi komplikovaná, boural autobus…

02.12.2018 19:38 Aktualizováno Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji…

Pozor na silnicích: Náledí a sníh komplikují dopravu. Přehled po krajích

01.12.2018 10:14 Aktualizováno Dopravu v hlavním městě komplikuje rozbředlý sníh, který leží i na hlavních komunikacích. Silnice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama