Nový příval sněho komplikuje dopravu. Potíže mají kamiony, roste počet nehod

Jihlava - Na Vysočině dnes sněží a kvůli nárazovému větru se na silnicích tvoří sněhové jazyky. V kopcích nemohou vyjet kamiony. Potíže jsou hlášeny i z dalších krajů, především z Karlovarského a Středočeského.

Zima, ilustrační fotografie

Podle meteorologů musejí řidiči se sněžením a sněhovými jazyky na Vysočině počítat celý den. Podle výstrahy meteorologů může v tomto kraji připadnout do středečního rána až 15 centimetrů sněhu.  "Problémy jsou všude. Lidé volají z celého kraje, že tam uvízl kamion," uvedl dispečer krajské správy a údržby. Kamiony nemohou vyjet kupříkladu v některých úsecích hlavního tahu číslo 38 mezi Želetavou, Jihlavou a Havlíčkovým Brodem, a také u Humpolce. Podle jednoho z řidičů byla kolem 09:00 několik kilometrů dlouhá kolona nákladních aut u Štoků.

V noci na dnešek měli silničáři v terénu přes 100 sypačů, jezdí také traktory s radlicemi. "Netvoří se ledovka, jak byla předpověď, protože je minus osm stupňů, ale chumelí a fouká nárazový vítr," uvedl ráno dispečer krajské správy. Kdo dnes nemusí vyjíždět, měl by podle něj raději zůstat doma.

Dopoledne zkomplikovala provoz na dálnici D6 nejprve nehoda osobního auta u Sokolova, později u Karlových Varů havárie dvou kamionů. Po ní byla D6 zhruba na hodinu směrem na Cheb uzavřena.

Pražském okruhu, dálnici D5 a D8. Silničáři hlásí uvízlé kamiony, dálnice D4 byla kvůli nehodě nákladního auta na 17,5 kilometru ve směru na Prahu zhruba pět hodin uzavřena. "Při nehodě se nikdo nezranil," řekla ČTK mluvčí středočeské policie Lucie Nováková. Podle ní auta sjížděla na exitu 18 na Mníšek pod Brdy a na dálnici se vracela druhým, nájezdovým ramenem. Dálnice byla zcela uzavřena zhruba do 11:00, z nákladního vozidla uniklo velké množství nafty. Krátce před 11:00 policie umožnila provoz jedním jízdním pruhem.

Železniční dopravu pak komplikovaly zaváté výhybky ve stanici Nymburk-město. Některé dálkové vlaky podle webu Českých drah jezdily odklonem přes Lysou nad Labem, vlaky regionální dopravy nabíraly zpoždění. Kolem půl deváté se problémy podařilo odstranit. Porucha zabezpečovacího zařízení komplikuje provoz vlaků mezi Prahou a Kolínem, vlaky nabírají zhruba půlhodinová zpoždění.

Na několika místech v kraji se podle informací silničářů tvoří sněhové jazyky, například na silnicích první třídy číslo 16, 32 a 38 na Mladoboleslavsku a Nymbursku či na silnicích 9 a 16 na Mělnicku. Podle webu dopravních informací uvízl na několika místech v kraji kamion, který brání provozu, třeba ve Štěchovicích u Prahy nebo u Mirošovic na Benešovsku.

Související:

Právě se děje