Silnice a chodníky se opět proměnily v kluziště, dopravu komplikuje i mlha

Celá ČR - Mnoho silnic v Česku i dnes pokryla ledovka a místy dopravu navíc komplikuje velmi hustá mlha. Klouže to i na místech, kde silničáři preventivně sůl použili. Noční déšť ji totiž spláchl. Pozor hlavně na silnicích třetí třídy, některé jsou nesjízdné.

Ilustrační foto

Místy hustá mlha trápí řidiče hlavně v Plzeňském kraji, a to na Klatovsku a Domažlicku, ze Středočeského kraje je hlášena z Pražského okruhu a dálnic D1, D4, D5, D8 a D11 a silnic prvních tříd na Příbramsku, Kolínsku, Kutnohorsku, Nymbursku a v okrese Praha-východ.

V Libereckém kraji varují silničáři i chodce, ulice a chodníky se podle nich mění v kluziště. Mlhy a mrholení nebo dešťové přeháňky, které na prochladlé zemi namrzají, se ale objevují i v dalších krajích. V Olomouckém kraji se ledovka tvořila zejména v noci, navzdory noční údržbě vozovek na ni mohou řidiči narazit i dnes ráno. "Máme tady mlhu a silnice, které jsou chemicky udržované, jsou mokré a místy namrzají. Venku máme veškerou techniku," uvedl dispečer prostějovské správy silnic.

V Pardubickém kraji pokrývá vozovku led zvláště v okolí Hlinska a Moravské Třebové. "Ve stoupání na komunikacích druhé a třetí třídy, které se nesolí, ale sypou pískem a drtí, to je velký problém," uvedl provozní náměstek krajských silničářů Marian Cvrkal. Nesjízdné jsou některé malé silnice mezi Lukavicí a Miřeticemi na Chrudimsku a v okolí Krouny na Hlinecku. Přechodně uzavřen je úsek Chvojno - Albrechtice na Pardubicku.

V Královéhradeckém kraji byla ráno situace nejhorší na Rychnovsku, kde se se některé úseky silnic třetích tříd silničářům dařilo ošetřovat jen velmi obtížně. Obtížně sjízdné byly hlavně silnice nižších tříd na Rychnovsku v okolí Doudleb nad Orlicí, Vrbice, Polomu, Skuhrova nad Bělou, Pěčína, Rybné a Slatiny nad Zdobnicí. Ledovka se vytvořila i na silnici mezi obcemi Stěžery a Hvozdnice na Hradecku nebo v Dubenci na Trutnovsku.

Témata: náledí | Silnice | Zima

Praha od srpna zdraží parkování na P+R parkovištích

21.07.2021 21:13 Praha od srpna zvedne cenu stání na většině záchytných P+R parkovišť, kterých provozuje 20. Na…

Související:

Právě se děje