Riziko bouračky je v zimě 15krát větší

Praha - Nejnovější chumelenice provázená množstvím dopravních nehod znovu připomněla, že riziko bouračky při sněhové kalamitě, kdy kromě kluzké silnice řidiči čelí i mizerné viditelnosti, je až patnáctkrát větší než v obdobích mimo zimu, píše ve čtvrtečním vydání deník Právo.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Na sněhu jako takovém je možnost, že nezvládnete řízení nebo do vás někdo vrazí, šestkrát větší. Vyplývá to z výsledků nejnovějších studií mnichovského Technologického centra Allianz, které má Právo k dispozici. Ačkoliv jezdilo v uplynulých dvou dnech po silnicích kvůli sněhu méně aut, počet škod po dopravních nehodách Allianz narostl o 30 procent.

„Počet škod u nás teď narostl o 50 procent,“ uvedl Jiří Cívka z Generali. „Evidujeme rovněž padesátiprocentní nárůst počtu hlášených škod na autech. Jedná se většinou o škody na plechu,“ potvrdil Právu Milan Káňa z Kooperativy.

Při klasických zimních nehodách se likvidátoři nejčastěji setkávají se zničenými předními a zadními částmi vozidel a nárazy do dveří. Průměrná škoda je podle Allianz kolem 40 tisíc korun, píše Právo.

Témata: doprava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama